W obecnych czasach coraz bardziej zwracana jest uwaga na sposób odżywiania. Unika się wysoko przetworzonych produktów, szczególnie typu fast-food. Je się mniej mięsa, a więcej owoców i warzyw. Nie bez znaczenia jest też unikanie stresu czy używek oraz ruch na świeżym powietrzu. Na pytanie o to, czym jest karma holistyczna dla kotów, trudno właściwie odpowiedzieć nie znając pojęcia podejścia holistycznego. Podejście holistyczne do kociego zdrowia obejmuje pewną całość funkcjonowania kota. Nie chodzi tu tylko o to, jak kot się odżywia, ale też środowisko, w jakim żyje i w którym jest aktywny.

Skład karmy holistycznej 

W karmach holistycznych dla kotów zadbano o pożywne składniki oraz o dodatki mające chronić pupila przed chorobami i konieczne, by utrzymać go w dobrej kondycji. Pierwsze miejsce w składzie karmy holistycznej zajmuje białko zwierzęce pozyskiwane z różnych źródeł zwierzęcych: wołowina, drób, jagnięcina lub ryby. Następnie zadbano o odpowiednią ilość tłuszczy, witamin i minerałów. Dodano zioła lecznicze zapobiegające rozwijaniu się chorób u zwierząt. Umieszczono inne dodatki mające chronić zwierzę przed chorobami, na przykład probiotyki czy antyoksydanty.

Jak produkowana jest karma holistyczna dla kotów?

Szczególną uwagę przykłada się do procesu produkcji karmy. Wykorzystuje się tutaj fakt, że najzdrowsza żywność to ta najmniej przetworzona i przechowywana we właściwych warunkach. 

 • Zachowanie składników odżywczych wymaga minimalnego stopnia przetworzenia karmy holistycznej dla kotów. Nie bez znaczenia pozostaje wiedza o tym, że poddanie karmy niewłaściwej obróbce powoduje zniszczenie tego, co w żywności najcenniejsze.
   
 • Składniki karmy wybierane są od sprawdzonych producentów. Ma to na celu uniknięcie zbędnej ilości substancji pochodzenia chemicznego w składnikach. Dodatkowo premiowane są dostawy od producentów lokalnych, celem skrócenia czasu dostawy.
   
 • Z pewnością rzeczą oczywistą jest, że w produkcji karmy holistycznej dla kotów odchodzi się od stosowania sztucznych barwników i konserwantów. Zastępowane są one naturalnymi składnikami.
   
 • Dzięki unikaniu produktów alergennych i ciężko przyswajanych zbóż minimalizuje się ryzyko problemów trawiennych u kota. Co więcej, karma nie zawiera glutenu.
   
 • W tradycyjnych karmach węglowodany stanowią wypełniacz produktu. Jest to niedopuszczalne podejście w idei holistycznej, bowiem nadużywanie węglowodanów prowadzi do tycia.  

Karma holistyczna dla kotów usprawnia funkcjonowanie ich organizmów. Dzięki zbilansowanemu składowi karmy zalecana jest dla kotów w każdym wieku, zaś właściciele mogą być spokojni o to, czy ich pupil jest właściwie i zdrowo odżywiony.