Duża dostępność boisk piłkarskich pozwala zaoferować dziecku możliwość rozpoczęcia regularnych treningów pod okiem trenera. Jeśli Twoje dziecko chce zacząć grać w piłkę nożną, wystarczy znaleźć klub lub boisko, na którym organizowane są zajęcia sportowe dla najmłodszych. Do gry potrzebny będzie strój sportowy i dobrej jakości buty przystosowane do gry na określonej murawie. Na szczęście jest to dziś sprzęt oferowany przez każdy sklep sportowy, a koszt jego zakupu nie jest przesadnie wysoki.

Komplet piłkarski dla dziecka

Podstawowym wyposażeniem każdego początkującego gracza jest profesjonalny strój piłkarski składający się z krótkich spodenek, koszulki i getrów, czyli długich skarpet piłkarskich. W sklepach sportowych znajdziesz mnóstwo kompletów różniących się nie tylko kolorystyką i stylem wykonania, ale i ceną. Najdroższe stroje wykonane są z nowoczesnych materiałów charakteryzujących się dużą wytrzymałością, niepodatnych na zabrudzenia i łatwych do utrzymania w czystości. W praktyce dobrej jakości dziecięcy komplet piłkarski znanego producenta można kupić za niewiele więcej niż 100 zł. Wystarczy znaleźć dobrze zaopatrzony, na przykład internetowy sklep sportowy i złożyć zamówienie na produkt o odpowiadającej nam kolorystyce, we właściwym rozmiarze. Do podstawowego stroju piłkarskiego dokupić można również dresy, czyli spodnie z długą nogawką, bluzę lub kurtkę piłkarską. Taka odzież pozwoli zaoferować dziecku większy komfort termiczny podczas treningów realizowanych w niesprzyjającej aurze – wczesną wiosną, jesienią czy zimą.

Jak przygotować dziecko do treningów na orliku?Odpowiednie buty do gry w piłkę nożną

Uzupełnieniem zakupionego w sklepie sportowym dziecięcego kompletu piłkarskiego powinno być odpowiednio dobrane obuwie. W przypadku piłki nożnej do gry wykorzystuje się buty uzupełnione specjalnymi wypustkami wkręcanymi lub mocowanymi na stałe do podeszwy. Podczas gry na murawach naturalnych najczęściej stosuje się klasyczne korki lub lanki, w przypadku muraw sztucznych, które kwalifikuje się jako boiska twarde, zdecydowanie lepszym wyborem są tzw. turfy – to buty z podeszwami uzupełnionymi dużą ilością równomiernie rozłożonych gumowych wypustek gwarantujących dobrą amortyzację na twardym podłożu. Podczas treningów na orlikach takie buty sprawdzają się najlepiej. Gdy dziecko będzie ćwiczyło w hali, należy zakupić dla niego halówki z płaską, pozbawioną korków podeszwą. Dobrze zaopatrzony sklep sportowy (taki jak https://sporttiw.pl) powinien mieć w swojej ofercie każdą z wymienionych kategorii dziecięcego obuwia piłkarskiego – korki, lanki, turfy oraz halówki.