Chociaż przedpokój to jedno z najbardziej niedocenianych pomieszczeń w mieszkaniu lub domu, nie możemy zapominać o tym, by był on wyposażony w sposób odpowiedni. Zapominamy o tym, że jest to pierwsze miejsce, w którym znajdujemy się wchodząc do danego lokalu lub obiektu i ostatnie, w którym znajdujemy się, gdy wychodzimy. Jest zatem kilka elementów wyposażenia, które muszą znaleźć się w nim obowiązkowo. Do listy zaliczyć możemy między innymi takie komponenty jak szafka na buty, wycieraczka, szafa na odzież wierzchnią, wieszak, czy nawet lustra do przedpokoju, w których będziemy mogli się przejrzeć. 

Gdzie kupić odpowiednie modele luster? Ile one kosztują i czy da się wykonać produkt na specjalne zamówienie? Jak wybrać lustra do przedpokoju, by pasowały one do reszty aranżacji? Spokojnie. Chociaż mamy świadomość, że te pytania prawdopodobnie spędzają sen z Twoich powiek, nie musisz się martwić, że ciężko znaleźć odpowiedzi. Wszystkie informacje znajdują się w poniższym materiale. 

Rozmiar lustra do przedpokoju

Szukasz produktu, który zapewni Ci odpowiedni rozmiar? Pamiętaj, że nie tylko metraż pomieszczenia zależy od tego, jak duże  lustra do przedpokoju będą pasować do niego, ale również styl aranżacji. Tym jednak zajmiemy się w dalszej części materiału. Przyjęto, że do niewielkiego korytarza doskonale pasuje skromne lustro wiszące. Możemy jednak znaleźć wiele interesujących przykładów, w których zastosowanie dużego lustra, wizualnie zwiększyło metraż całego przedpokoju. Warto więc rozważyć swoje możliwości i porównać kilka ciekawych inspiracji. 

Styl wykończenia lustra 

Przyjęto, że niewielkie lustra do przedpokoju wiszące oprawione w bogato zdobioną ramę, perfekcyjnie pasują do stylu klasycznego. Przy nowoczesnych aranżacjach pasują lepiej duże lustra osadzone w drzwiach szafy lub nawet ścianie. Warto jednak przełamywać schematy. Biorąc pod uwagę ilość dostępnych możliwości, eksperymenty z mieszaniem stylu wykończenia to nic skomplikowanego.

Nie zapomnij o odpowiednim podświetleniu

Pamiętaj, że to, jak widzisz siebie w lustrze, zależnie jest nie tylko od jego tworzywa, wielkości i wykonania, ale również oświetlenia. Inwestując w lustra do przedpokoju, nie wolno bagatelizować kwestii odpowiedniej ilości światła. Wszystko zależy w dużej mierze od tego, jaki metraż posiada dane pomieszczenie. Jeśli jest ono niewielkie i przypomina korytarzy, wystarczy kilka pionowo ustawionych żarówek LED w suficie podwieszanym. W przypadku nieco większych korytarzy, dodatkowe kinkiety, mogą okazać się niezbędne.