W dobie wytwarzania materiałów syntetycznych warto zwrócić uwagę na materiały pozyskiwane naturalnie. Jednym z nich jest wełna Merynsonów, czyli materiał wykorzystywany przez producentów ubrań szczególnie często do wytwarzania bielizny. To runo, które pochodzi z wełny specjalnego gatunku owcy. Warto zwrócić uwagę na unikalne właściwości materiału, które gwarantują przewiewność, izolację ciepną, ochronę przed wilgocią i wiatrem.

BIELIZNA DLA SPORTOWCÓW

Tego typu bieliznę bardzo często wykorzystują sportowcy, dlatego bielizna z wełny Merynsonów dostępna jest u wszystkich największych marek oferujących sprzęt sportowych. Tego typu materiał oprócz izolacji cieplnej ma specyficzne właściwości związane z odprowadzaniem wilgoci z powierzchni skóry na zewnątrz materiału. Czy wiecie, że bielizna z wełny Merynsonów jest w stanie pochłonąć około 30% wilgoci w stosunkowo do swojej wagi? To bardzo dobre osiągi, więc powszechne wykorzystanie tego typu materiałów w branży tekstylnej nie może dziwić.

W ZGODZIE Z LUDZKIM CIAŁEM

Wełna Merino, bo tak tez przyjęło się ja nazywać, posiada charakterystyczną strukturę. Delikatne włókna idealnie nadają się do produkcji bielizny oraz innych typów ubrań, które mają bezpośrednio kontakt ze skorą. To również szereg właściwości związanych z higieną, dzięki którym bielizna z wełny Merynosów jest przyjazna nawet dla bardzo delikatnego naskórka. Materiał gwarantuje izolację cieplną na bardzo wysokim poziomie, dlatego świetnie sprawdzi się w roli bielizny termicznej, wykorzystywanej przez osoby uprawiające sporty zimowe. Narciarze i snowboardzie szczególnie upodobali sobie bieliznę tego typu, ponieważ muszą zadbać o odpowiednia regulacje, podczas długich godzin spędzonych na mrozie.

POCHŁANIANIE ZAPACHÓW

Warto zwrócić uwagę na kolejną zaletę bielizny z wełny merynsonów, która znana jest z tego, że nie zatrzymuje zapachów. To właśnie dlatego, nawet w przypadku bardzo intensywnego użytkowania, z którym związane jest nierozerwalnie uprawianie sportu, pot nie wchłania się w struktury bielizny i nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu. Z bielizny z wełny merino można korzystać, gdy jest zimno, ale także w bardzo wysokich temperaturach. Wtedy konieczna jest odpowiednia wentylacja, którą jest w stanie zapewnić bielizna tego typu. To doskonały wybór dla sportowców, ale także do użytku na co dzień. Zadowoleni klienci chwalą sobie zalety wełny merino, dlatego materiał staje się coraz bardziej popularny. Można go znaleźć w większości sklepów sportowych, jak również zamówić w Internecie np. na stronie https://merino-sklep.pl/Bielizna-z-welny-Merynosow-cabout-pol-274.html.