To pytanie zadaje sobie raczej wcześniej niż później każdy posiadacz nowoczesnego smartphona. Boimy się, że etui na telefon zmniejszy prezencję aparatu – w końcu producenci na całym świecie starają się by ich modele w swoich kształtach były coraz nowocześniejsze. Przy zakupie nowego smartphona zwracamy uwagę przede wszystkim na to w jaki sposób się prezentuje, dopiero potem patrzymy na cenę, a na samym końcu rozglądamy się za akcesoriami dodatkowymi.

ETUI NA TELEFON JEST POTRZEBNE

Bez etui telefon może „przetrwać”, jednak gdy na ekranie lub obudowie pojawi się pierwsza rysa, szybko zorientujemy się, że popełniliśmy duży błąd odkładając zakup etui na telefon na później. Nowoczesne telefony mimo swojej coraz lepszej funkcjonalności, są coraz bardziej kruche. Jeden niefortunny upadek wystarczy by skutecznie wyeliminować telefon z obiegu i szukać wsparcia w najbliższym serwisie.

Etui dawniej było tylko możliwym zakupem, dziś jest priorytetem. Obecnie telefony są bardziej podatne na uszkodzenia, które w najlepszym wypadku trochę ograniczą ich funkcjonalność, a w najgorszym przyniosą spore nowe wydatki (lub potrzebę wymiany całego sprzętu). Etui na telefon jako kategoria produktu przeszła sporą ewolucję. Obecne modele potrafią zaakcentować, podstawowy nowoczesny wygląd telefonu jak i wyrazić dokładniej indywidualizm użytkownika.

ETUI CORAZ WIĘCEJ

Jest to jedna z najszerszych kategorii akcesoriów do telefonów komórkowych. Każdy smartphone, etui potrzebuje i ten stan rzeczy się nie zmieni. Lato to okres szczególny, kiedy telefon narażony jest bardziej na uszkodzenia. Wypady na plaże, aktywne spędzanie wolnego czasu lub nawet odpoczynek w domu – telefon kiedyś z ręki wypadnie, bez etui istnieje duża szansa, że nie będzie już sprawny w 100%. Chociaż upadki to najczęstsza przyczyna awarii, zabrudzenia (szczególnie w okresie letnim) również dają się we znaki. Dostanie się drobin kurzu lub piasku pod ekran potrafi szybko rozszczelnić całość i w niedługim czasie doprowadzić do wymiany ekranu.

Koszty etui na telefon nie są spore. Dedykowane rozwiązania do nowoczesnych modeli telefonów dadzą nam pewność, że nasz sprzęt jest dobrze zabezpieczony, a my nie będziemy musieli za każdym razem drżeć przy wyjmowaniu go z kieszeni lub torebki. Jest to inwestycja, która się zwraca. Kupując telefon za kilka tysięcy złotych, dużym błędem jest sprawdzanie pasujących akcesoriów ochronnych dopiero po fakcie (najczęściej pierwszym upadku). Planując zmianę telefonu na lato, jak i lepsze zabezpieczenie (i odświeżenie wyglądu) starszego modelu, sprawdźmy jakie etui na telefon będzie najlepiej wpisywało się w nasze potrzeby i budżet.