Dzieci to szczególna grupa pacjentów, a w gabinecie stomatologicznym potrafią zachowywać się zupełnie różnie. Niektórzy przychodzą regularnie, bez strachu czy leku, pozwalając dentyście wykonać swoją pracę bez mrugnięcia powieką. Inne natomiast potrafią przysporzyć nie lada trudności, zanim podejmą współpracę. Dlatego szukając stomatologa dla dziecka warto zwrócić uwagę czy posiada on merytoryczne przygotowanie w zakresie stomatologii dziecięcej.

CZYM ZAJMUJE SIĘ STOMATOLOGIA DZIECIĘCA?

Stomatologia dziecięca jest jedną z dyscyplin stomatologii, której uwaga poświęcona jest dzieciom i młodzieży, aż do osiągnięcia przez nie pełnoletności. Z pomocy specjalistów korzystają rodzice nawet najmłodszych dzieci, np. jako wizyty profilaktyczne z niemowlęciem lub dzieckiem, u którego pojawiły się pierwsze zęby lub wręcz przeciwnie, gdy u dziecka powyżej pierwszego roku życia nie pojawił się jeszcze żaden ząb.

KIEDY UDAĆ SIĘ DO STOMATOLOGA DZIECIĘCEGO?

W ramach stomatologii dziecięcej lekarz zajmuje się również wykonywaniem przeglądów higienicznych, a także leczeniem ubytków zębowych. Wielu pacjentów w dalszym ciągu uważa, że z dzieckiem do stomatologa należy udać się dopiero, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe lub zęby stałe. Jest to mit, który nadal niestety wpływa negatywnie na kondycję zębów najmłodszych pacjentów. Należy pamiętać, że zęby mleczne też się leczy. Od stanu mleczanów zależy zdrowie zębów stałych.

JAK WYBRAĆ STOMATOLOGA DLA DZIECKA?

Szukając stomatologa dla dziecka w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę czy lekarz posiada specjalizację w zakresie stomatologii dziecięcej. Z reguły informacje te udostępniane są już na stronie internetowej gabinetu. Dentysta dla dzieci Warszawa to możliwość wyboru najlepszego stomatologa, posiadającego odpowiednie umiejętności i wiedzę nie tylko z zakresu stomatologii, ale także umiejętności potrzebne do pracy z dzieckiem. Najmłodsi pacjenci to grupa specyficzna, najczęściej są oni bardzo ciekawi świata i o ile nie posiadają negatywnych doświadczeń Łubnie byli straszeni dentystą, to chętnie uczestniczą w sposób aktywny w wizycie. Dlatego wielu lekarzy opowiada co robi, z jakich narzędzi korzysta, z jednej strony zaspokajając ciekawość, a z drugiej oswajają dziecko z tym, co będzie wykonywane. Mały pacjent może odczuwać lęk przed nieznanym, stąd tak ważne jest, żeby wszystko dokładnie tłumaczyć.