Co zrobić, by ściany w naszym domu nie były puste i pomieszczenia nabrały wreszcie charakteru? Jak wybrać idealne obrazy ścienne? Te i wiele innych pytań zadajemy sobie zawsze gdy wprowadzamy się do nowego lokum czy robimy gruntowny remont w naszym domu. Najlepiej, przed zakupem obrazu powinniśmy skorzystać z internetowych porad dekoratorów wnętrz, by nie posiąść czegoś co totalnie nie będzie współgrało z pomieszczeniem. Wybieranie obrazów ściennych to nie lada wyzwanie dla osoby, która zupełnie nie zna się na urządzaniu wnętrz.

TANIE ALTERNATYWY

Aby stworzyć piękne wnętrze, wcale nie trzeba wydawać kilku milionów na oryginalne obrazy. Wystarczy tylko dobrze rozejrzeć się po sklepach, a można w nich znaleźć piękne obrazy ścienne i to bardzo taniej. Wybór w dekoracjach ściennych jest ogromny. Od zwykłych plakatów, przez zegary po piękne dzieła sztuki, które z pewnością przyciągną ogromną uwagę domowników i gości. Motywów, jakie znajdują się na obrazach ściennych jest całe mnóstwo. Zwierzęta, kwiaty, geometria czy abstrakcja, to tylko kropla w morzu tego co mamy do wyboru na rynku. Oczywiście przy wybieraniu ozdób na ścianę warto skupić się przede wszystkim na aspekcie wyglądu, stylu w jakim urządzone jest dane pomieszczenie czy chociażby jego kolorystyki.

MINIMALISTYCZNE OBRAZY

Biorąc pod uwagę to, że większość ludzi maluje pomieszczenia na bardzo jasne kolory (biel, beżowy czy pudrowy róż), obrazami ściennymi jakie do tego pasują są przede wszystkim dzieła czarno- białe minimalistyczne, ale również piękne obrazy na płótnie czy tabliczki dekoracyjne lub plakaty w ramkach. Zaś, gdy ktoś woli swoją kuchnię czy salon urządzić w stylu klasycznym, to wtedy obrazy ścienne idealne dla tego typu wystroju to małe i subtelne obrazki w ramkach czy również wyżej wspomniane obrazy na płótnie. Świetnie nadają się również cyfrowe reprodukcje na tkaninie, które później możemy oprawić w szkło, by ochronić je przed wszelkimi zabrudzeniami i zniszczeniami.