Często zdarza się tak, iż chcielibyśmy zaskoczyć naszą drugą połówkę czymś wyjątkowym - co sprawi, że jeszcze bardziej zdobędziemy jej serce. Pomijając szalone wypady - niespodzianki za granicę, skoki ze spadochronu, wyjazdy do spa oraz luksusowe prezenty- doskonałym oraz miłym gestem, który pozwoli nam pokazać jej lub jemu jak wiele dla nas znaczy - jest po prostu romantyczna kolacja we dwoje.

ROMANTYCZNA KOLACJA WE DWOJE

Oczywiście zawsze można pójść ,,na skróty'' i zarezerwować stolik w eleganckiej restauracji, jednak nie wywrze to z pewnością tak dużego wrażenia na wybranku lub wybrance serca - jak osobiście przygotowana kolacja oraz deser, a także własnoręcznie udekorowany stół.

Dzięki takiej niespodziance możemy mieć niemal stuprocentową pewność, że ukochana osoba o wiele bardziej doceni nasz wysiłek i trud włożony w przygotowanie romantycznego wieczoru, aniżeli gdybyśmy zaprosili ją ,,na miasto''.

Jeżeli chodzi o propozycję dań jakie chcielibyśmy przygotować to zarówno nie przesadzajmy ze stopniem trudności dania jakie mamy zamiar zaserwować - zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy wprawnymi kucharzami jak i nie poprzestańmy na czymś bardzo zwyczajnym, jak na przykład ryż z warzywami i kurczakiem. Inspiracji na przepyszne oraz pięknie wyglądające dania, które wprost idealnie nadają się do zaserwowania podczas romantycznej kolacji szukać możemy na kulinarnych blogach internetowych oraz kanałach na YouTubie. Dzięki nim o wiele łatwiej będzie nam krok po kroku ugotować coś pysznego.
Do kolacji możemy także zaserwować ulubione wino naszej drugiej połówki lub szampana, do którego dla dodatkowego efektu możemy dodać zamrożone truskawki.

Jeżeli chodzi o deser to doskonałą propozycją mogą okazać się lody ozdobione bakaliami oraz plasterkami świeżych owoców.

JAK UDEKOROWAĆ STÓŁ NA ROMANTYCZNĄ KOLACJĘ?

Przygotowując romantyczną kolację w formie niespodzianki kluczową rolę odgrywa oczywiście danie które mamy zamiar zaserwować naszej ukochanej lub ukochanemu. Pamiętajmy także, że równie ważne jest to w jaki sposób je podamy oraz jak przygotujemy stół, aby całość prezentowała się niezwykle elegancko i romantycznie.

Świetnym pomysłem może okazać się obsypanie drogi od drzwi wejściowych, aż do stołu przy którym mamy zamiar zasiąść płatkami róży, bądź też wyciętymi z papieru, różnych rozmiarów serduszkami. Sam stół powinniśmy nakryć eleganckim oraz odświętnym obrusem, na przykład w kolorze miłości - czerwonym lub złotym. Co do zastawy wybierzmy odświętny komplet stołowy oraz eleganckie sztućce. Nakrycia możemy natomiast udekorować wykorzystując serwetki flizelinowe, z których wyczarować możemy prawdziwe cuda. Serwetki flizelinowe w kolorze bordo lub karmazynowym mogą okazać się idealne do wykonania z nich pięknych kwiatów róży, które z powodzeniem można położyć na talerzach przed podaniem głównego dania. Wyglądają one niezwykle wykwintnie, a do ich przygotowania nie potrzeba specjalnych zdolności manualnych. Serwetki flizelinowe użyć możemy także do przygotowania specjalnych ,,kieszonek'' na sztućce. Pamiętajmy także o kwiatach na stole.