Trendy co roku się zmieniają. Projektanci i producenci odzieży zaskakują nas nowymi pomysłami. Nie wszystkim one muszą się podobać, lecz obecnie jesteśmy w takim miejscu, gdzie bez problemu możemy nosić dokładnie to, co nam się konkretnie podoba. Jeśli jakiś element Wam nie pasuje lub nie chcecie zakładać go, do innej części, nie musicie tego robić.

Czy zastanawiałeś się, skąd taka wzięła się taka moda na swobodę, skoro jeszcze niedawno były tak określone ramy, których każdy starał się trzymać? Czapki zimowe będą doskonałym przykładem, ponieważ to właśnie od dodatków się wszystko zaczęło. Zastanowimy się wspólnie nad historią mody, tego jaką ona przechodziła transformację i jak dziś wygląda sytuacja. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego akurat wybraliśmy czapki zimowe? Powód jest prosty. Jest to pewien detal, który bardzo łatwo można sobie zwizualizować.

CO MOGLIŚMY SPOTKAĆ KIEDYŚ?

Niemal każda subkultura posiadała swój styl, indywidualne dodatki i akcesoria. Świetnym przykładem byli miłośnicy ciężkich brzmień, osoby eleganckie i słuchacze, którzy utożsamiali się z muzyką uliczną lub alternatywną. Pierwsza grupa stawiała na ciemne, proste czapki zimowe, które w pewnym sensie były najtańsze i dostępne wszędzie – z czasem doczekały się one swojego 5 minut i można było je kupić we wszystkich dobrych sklepach odzieżowych, a nawet od projektantów.

Osoby, które cieszyły się pewnym statusem majątkowym, zazwyczaj posiadały w swoim wyposażeniu coś bardziej gustownego. Były to oczywiście kaszkiety. Warto wspomnieć jednak, że czapki zimowe psuły doskonale ułożone fryzury interesantów, dlatego mimo wszystko wybierali je rzadko.

Słuchacze muzyki alternatywnej szukali zazwyczaj czegoś jak najbardziej oryginalnego, co w większości przypadków wyglądało naprawdę zabawnie. Łączyło się to jednak z resztą ich oryginalnego stroju, dlatego potencjalny rozmówca od razu wiedział, z kim ma do czynienia.

JAK TO WYGLĄDA DZIŚ?

Coraz częściej możemy spotkać kogoś ubranego w płaszcz, kto posiada także zabawną czapkę z pomponem. Producenci także przechodzą samych siebie, oferując między innymi takie dodatki jak czapki zimowe, które z zewnątrz są uszyte jak klasyczne full capy, a wewnątrz dysponują ogrzewaczem.

Obecnie moda stawia bardziej na funkcjonalność i oryginalność. Jest to w pewnym sensie zasługa internetu, ponieważ poznajemy nowe kultury i nowe osoby, automatycznie nie chcemy tak bardzo starać się o otoczenie i zdanie innych, dlatego stawiamy na oryginalność i to, co akurat podoba się nam indywidualnie.

Artykuł powstał we współpracy z https://buff.pl/pol_m_Czapki-zimowe-1769.html