Aby zacząć myśleć nad wyborem odpowiedniego krzesełka do karmienia, warto najpierw wiedzieć kiedy tego rodzaju mebel warto poszukiwać. Jest to oczywiście związane z wiekiem dziecka, aby był to maluch, który na dobre opanował już sztukę siedzenia. Umiejętność pozycji czworacznej osiągają maluchy zazwyczaj po 8 miesiącu życia, gdzie już bez kołysania oraz opadania na plecy dziecko jest wstanie stale usiedzieć na miejscu. W przypadku, gdy to maluch szybciej nauczy się siedzieć w pozycji pionowej, warto wspomnieć o tym, że dzieci do 6 miesiąca życia, powinny by karmione mlekiem matki. Jest to ustalone zgodnie z teorią WHO, ale jak wiemy w życiu bywa różnie.

PIERWSZE KRZESEŁKO DLA DZIECKA

Gdy już nasz maluch stał się mistrzem pozycji czworacznej, od tego momentu możemy śmiało zabrać się za poszukiwanie nowego mebelka dla dziecka. Na rynku krzesełek do karmienia nie brakuje, a początkujący rodzice mogą mieć naprawdę duże wyzwanie wybierając swoje pierwsze krzesełko dla dziecka. Jaki zatem model krzesełka będzie najlepszy oraz bezpieczny dla naszego malca?

CECHY NAJLEPSZEGO KRZESEŁKA

Specjalnie dla Was, młodych rodziców przygotowaliśmy zestaw kilku najważniejszych cech dobrego krzesełka do karmienia. Czym się kierowaliśmy przy zestawieniu najistotniejszych zalet mebelka dziecięcego? Przede wszystkim uwzględniliśmy bezpieczeństwo oraz zdrowy rozwój dziecka.

MEBEL, KTÓRY BĘDZIE ZAPEWNIAŁ POPRAWNY ROZWÓJ MALUCHA TO TEN KTÓRY:

  • wesprze plecy, zwłaszcza na odcinku łopatek dziecka
  • pomimo wzmocnionych pleców, będzie pozwalało na swobodny ruch rąk oraz tułowia dziecka
  • będzie mieć opcję regulacji, zarówno głębokości siedzenia jak i wysokości krzesełka
  • będzie posiadać mocną oraz stabilną konstrukcję

Kierując się zgodnie z powyższymi funkcjami, krzesełka do karmienia powinny sprawdzić się dla większości dzieci w każdym domu. Mebel, który będzie można regulować w zależności od wielkości dziecka będzie wydatkiem być może na cały okres kamienia dziecka w foteliku. To oznacza, ze jednorazowy wydatek sprawdzi się na bardzo długi czas, bez potrzeby kupowania następnego krzesełka. Oprócz wymienionych zalet dobrego krzesełka do karmienia warto zwrócić uwagę na podparcie dla stópek dziecka. Dodatkowo krzesełko powinno być o możliwie jak najlepszej konstrukcji, wykonane z wytrzymałych materiałów. Nie tyczy się to tylko z odpowiednią stabilnością, ale i odpornością na wstrząsy, w momencie gdy maluch będzie uderzał swoją pięścią o blat krzesełka.