Przez wiele lat klocki Lego były uznawane za zabawkę uniwersalną, którą bawili się zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Z czasem powstały zestawy klocków skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Doskonałym tego przykładem jest chociażby Lego Ninjago idealne dla chłopców lubiących azjatyckich wojowników czy Lego Star Wars dla miłośników Gwiezdnych Wojen. Od pewnego czasu firma Lego produkuje również kilka serii klocków dla dziewczynek. Podpowiadamy na jakie zestawy warto zwrócić uwagę szukając prezentu dla małej damy.

Lego Duplo

Lego Duplo to klocki przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Można je podarować już rocznym szkrabom, które chętnie bawią się zarówno pojedynczymi klockami jak i zbudowanymi przez rodziców konstrukcjami. Duplo to bardzo uniwersalne klocki i chętnie korzystają z nich zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Wybierając klocki Duplo dla dziewczynki warto postawić na zestawy zawierające figurki zwierząt oraz roślin. Można też wybrać zestawy umożliwiające zbudowanie zamku czy ślicznego domku dla ludzików.

Lego Friends

O ile Lego Duplo to klocki przeznaczone dla najmłodszych dzieci o tyle klocki Lego Friends to zabawki idealne dla nieco starszych dziewczynek. Zestawy z tej serii charakteryzują się pastelowa kolorystyką. Ponadto Lego Friends zawierają figurki, które swoim wyglądem przypominają małe laleczki. Nie ma tutaj standardowych ludzików z klocków, które można znaleźć w innych zestawach takich jak np. Lego City, Lego Ninjago czy Lego Star Wars. Ponadto zestawy z serii Lego Friends związane są tematycznie z typowo dziewczęcymi zagadnieniami. Wiele zestawów przedstawia domy, które można dowolnie umeblować, ponadto są tu również sklepy czy kawiarnie. Wśród zestawów Lego Friends można też spotkać konstrukcje bajkowe takie jak domki wróżek czy pałace księżniczek. Poszukując prezentu dla dziewczynki zestaw klocków z tej serii to strzał w dziesiątkę.

Lego Disney Princess

Lego Disney Princess to seria tematyczna skierowana do dziewczynek kochających księżniczki oraz świat, który je otacza. W znanych filmach oraz serialach Disneya znajduje się kilka księżniczek, w których chcą się zmienić dziewczynki. Niektóre z nich są zupełnie nowymi bohaterkami bajek jak np. Elza z Krainy Lodu, ale na liście ulubionych księżniczek są także panie znane od wielu lat, takie jak Kopciuszek, Aurora, Jasmina czy Bella. Każda Księżniczka musi mieć swój zamek, który można zbudować ze specjalnego kompletu klocków Lego Disney Princess. Piękne damy nie mogą się też obyć bez swoich przyjaciół. Tym samym Kopciuszkowi towarzyszy Myszka, Elzie jej przyjaciel Bałwanek Olaf a Ariel spędza miło czas z ukochaną rybką. W wielu zestawach księżniczkom towarzyszą również ich bajkowi partnerzy – Jasmina spędza czas z Alladynem, Kopciuszek z Księciem a Belli towarzyszy Bestia. Żeby nie było, że każda księżniczka mieszka w osobnym zestawie, są także pudełka z klockami, które tworzą miejsca spotkań dla wielu księżniczek.

Klocki Lego to zabawka bardzo uniwersalna. Choć mogą się nią bawić wszystkie dzieci, z upływem lat powstały serie klocków wyraźnie dostosowane do płci dzieci. Wybierając klocki dla dziewczynki warto postawić na zestawy stworzone z myślą o małych księżniczkach, kucharkach czy pielęgniarkach. Jeśli jednak dziewczynka jest miłośniczką sztuk walki albo chce zostać w przyszłości inżynierem nie należy się ograniczać w wyborze idealnej zabawki. Ostatecznie dziewczynki także będą doskonale bawiły się Lego Ninjago czy Lego Technic.