Już od kilkudziesięciu lat klocki Lego są niesłabnącym hitem sprzedażowym wśród zabawek dziecięcych. Jak się zresztą okazuje – konstruowanie i budowanie z tego rodzaju klocków jest popularne nie tylko wśród najmłodszych, ale i dorosłych. Korporacja Lego rozrosła się tworząc coraz to nowsze i ciekawsze systemy i modele, między innymi Lego Creator 3w1.

FENOMEN KLOCKÓW LEGO

Firma Lego trafiła w dobry czas, dlatego na tak wielką skalę udało jej się przebić do ogólnoświatowej świadomości. Dziś niemal każde dziecko wie, co to są klocki Lego. Marka Lego powstała w 1934 roku w Dani i początkowo tworzyła drewniane klocki. Sama nazwa firmy wzięło się od duńskiego wyrażenie „Leg godt”, czyli baw się dobrze. Z tego wyłoniony został skrót Lego. Mimo wszystko daleko im było jeszcze do tych typu Lego Creator 3w1. Prawdziwa rewolucja przyszła kilkanaście lat później, wtedy też założyciele firmy postanowili stworzyć klocki z tworzywa sztucznego. Dało to niesamowite możliwości konstrukcyjne, gdyż wypustki pozwalały na łączenie klocków i tworzenie z nich masywnych projektów. Była to duża zmiana i nowość w stosunku do klocków drewnianych, które można było układać, ale nie budować z nich mocne konstrukcje o różnych kształtach. Sposób ten został opatentowany przez firmę na początku lat 60-tych. Od tego czasu zaczęła się dla marki prawdziwa rewolucja, która zyskała wielu zwolenników. Firma poszerzała swój asortyment, tworzyła nowe zestawy, które umożliwiały budowę domów, samochodów, a nawet całych miast. Hitem i symbolem marki stał się także ludzik Lego. Kolorowe klocki, które dawały tak duże możliwości kreatywnego budowania musiały się przyjąć. Dziś Lego to ogromna marka, która tworzy nawet zaawansowane zestawy klocków, takie jak Lego Creator 3w1.

CO DAJE BUDOWANIE Z KLOCKÓW?

Już od najmłodszych lat zaleca się budowanie z klocków, gdyż pobudzają one kreatywność, wyobraźnię, a także uczą manualnych zdolności, poprawiają koncentrację i dodatnio wpływają na cierpliwość. To sztuka budowania, tworzenia na nowo według zasad nieskończonej wyobraźni. Klocki te przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Warto zacząć zabawę klockami Lego od najprostszego zestawu, by potem stopniowo dziecko uczyło się budować z trudniejszych zestawów.