Doskonale wiesz, że nic tak nie wpływa na rozwój dziecka, jak dobre warunki do nauki i zabawy. Chodzi tutaj o grunt emocjonalny, jak i estetyczny, czyli własną przestrzeń, w której dziecko mogłoby się kreatywnie rozwijać. Jeśli masz na to środki i możliwość oraz trochę wolnego czasu, to może warto zastanowić się nad pokojem dla dziecka w nietypowym stylu. Pokój księżniczki, rajdowca, kosmonauty albo pokój dżungla, w którym królować będą poduszki zwierzęta, zielone kolory, liany i drzewa. Wszystko jest możliwe z odrobiną chęci. Pokój dziecięcy powinien być swego rodzaju azylem, miejscem, do którego dziecko chce wracać. To pokój uniwersalny, idealny do rozwoju umysłowego i kreatywnego, w którym można uczyć się, malować i bawić się. Spraw swemu dziecku odrobinę radości i przygotuj mu pokój nietypowy.

POKÓJ DŻUNGLA

Dominuje w nim kolor zielony, który jak powszechnie wiadomo, uspokaja i „nakręca” do kreatywnego działania. To pokój, w którym dominują motywy rodem z Księgi Dżungli lub Króla Lwa, czyli poduszki zwierzęta, liany, rośliny, hamak, czy namiot. Wydaje się to drogim przedsięwzięciem? Nic bardziej mylnego. Kolor ścian może być biały i zielony, mile widziana jest także tapeta z motywem liści palmowych.

Namiot typu tipi można zrobić samego z kawałka materiału oraz trzech kijów od miotły. Zamontowanie hamaka wymaga miejsca, ale sam jego zakup nie jest drogim wydatkiem. W pokoju dżungli świetnie sprawdzi się łóżko piętrowe. Przede wszystkim chodzi o to, by tę przestrzeń budować kolorem zielonym oraz dodatkami kojarzącymi się z dżunglom: rośliny, poduszki zwierzęta, liny, czy zabawki z dzikimi zwierzętami sprawdzą się doskonale.

POKÓJ KSIĘŻNICZKI

NIETYPOWY POKÓJ DLA DZIECKA – JAK ZAARANŻOWAĆ?Idealna przestrzeń dla dziewczynek, pełna różowego i białego koloru. Pokój ten możesz zbudować poprzez białe meble, łóżko, dla którego świetnym dodatkiem będzie lekki baldachim, kolorowe, puchowe poduszki oraz naklejki na ścianę z królewskimi motywami. Pamiętaj, aby nie przesadzić z dodatkami, bo miejsce to ma być ostoją, a nie kiczowatym pomieszczeniem, w którym panuje przepych.

POKÓJ MAŁEGO ASTRONAUTY

Najlepiej granatowo biały, na którego ścianach widnieją liczne gwiazdki i planety, które świecą w ciemnościach. Możesz też zakupić taką tapetę, ale będzie to droższy wydatek. Dodatkiem do niego powinna być pościel z kosmosem lub rakietami kosmicznymi. Możesz także zrobić namiot w kształcie takiej rakiety. Pamiętaj także o materiałach dydaktycznych oraz o mapie układu słonecznego, której nie może zabraknąć w pokoju małego kosmonauty.