Dom powinien być ciepłym miejscem, i to nie tylko w metaforycznym znaczeniu. Optymalna temperatura powietrza daje nam uczucie komfortu i ułatwia wypoczynek, a do chłodnego mieszkania nie wchodzi się przyjemnie po zimowym spacerze. Ogrzewanie podłogowe to jedno z rozwiązań, które zapewni właściwą temperaturę w budynku i pozwoli nam wygodnie funkcjonować. Dlaczego jednak warto zdecydować się właśnie na nie?

CIEPŁO W KAŻDYM ZAKAMARKU

Tradycyjne kaloryfery ogrzewają pomieszczenia w sposób powolny i nierównomierny. Gdy dom jest wychłodzony, musi minąć sporo czasu, żeby ciepło dotarło w każde miejsce. Instalacja ogrzewania podłogowego grzeje na całej powierzchni podłogi, dzięki czemu szybko się nagrzewa i zaczyna oddawać ciepło. Poza tym, nawet gdy kaloryfery pracują cały czas, sama podłoga potrafi być zimna. Nie jest przyjemnie dotykać chłodnej podłogi po rozgrzewającym prysznicu lub stawać na niej zaraz po przebudzeniu. Ogrzewanie podłogi będzie też dobrym rozwiązaniem, jeżeli macie małe dzieci lub planujecie w najbliższym czasie powiększyć rodzinę. Dywany i wykładziny lubią ukrywać w sobie kurz, sierść i roztocza, a wychłodzona podłoga to nienajlepsze miejsce dla bawiącego się brzdąca. Drewno czy podłogi są dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości, a często wyglądają też po prostu estetyczniej.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA

Jeżeli nie pamiętasz, żebyś w dzieciństwie uderzył głową w kaloryfer, masz ogromne szczęście. Pełne energii, ruchliwe maluchy uwielbiają biegać po domu i wygłupiać się na podłodze. To właśnie sprawia, że są one narażone na różnego rodzaju urazy, a twardy żeliwny grzejnik może być dla nich szczególnie niebezpieczny. Co prawda, kaloryfer da się obudować, ale nie będzie to rozwiązanie ekonomiczne i w pewnym stopniu utrudni ogrzewanie pomieszczeń. Z tego powodu, lepiej od początku zdecydować się na ogrzewanie podłogowe niż później głowić się nad likwidowaniem problemów półśrodkami.

W KAŻDYM POMIESZCZENIU

Ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, od łazienki po sypialnię. Dzięki tej instalacji zaoszczędzisz miejsce i nie będziesz się głowić nad tym, jak wkomponować estetycznie grzejniki w zaaranżowane wnętrze. Jedynym miejscem, w którym tak naprawdę warto pozostawić tradycyjny kaloryfer jest kuchnia. Włączony piekarnik, obiad gotujący się na kuchence też wytwarzają sporo ciepła, dlatego razem z grzejącą podłogą mogą zbyt bardzo podnieść temperaturę. Jednakże nie oznacza to, że ogrzewania podłogowego nie można zainstalować również tam.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej o ogrzewaniu podłogowym, zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.aquateam.pl/index.php/ogrzewanie-podlogowe-i-plaszczyznowe-wyposazenie/.