Wanny mają swoje zalety. Ciepła kąpiel po intensywnym dniu potrafi być bardzo relaksującą czynnością. Jednak, gdy posiadasz małą łazienkę, prysznic sprawdzi się o niebo lepiej. Zajmuje on mniej miejsca i umożliwia szybkie przygotowanie się do wyjścia. Jego funkcjonalność docenimy szczególnie rano, kiedy to spieszymy się do pracy lub na uczelnię.

RÓŻNE RODZAJE KABIN

PRYSZNIC – WYGODNE ROZWIĄZANIE DO MAŁEJ ŁAZIENKIObecnie sklepy oferują bardzo bogaty wybór wyposażania łazienki, co pozwala na dobranie takiej kabiny prysznica, która najlepiej wkomponuje się w styl wnętrza oraz będzie odpowiadała naszym potrzebom. W ostatnim czasie modne stały się prysznice typu walk-in, które nie posiadają brodzika, lecz składają się z samej szklanej ścianki. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach i ma kilka innych zalet. Po pierwsze, utrzymanie w czystości tego modelu jest bardzo łatwe, ponieważ wymaga jedynie dbania o szkło, a płytki na dnie prysznica możesz myć tak samo i w tym samym czasie co resztę podłogi. Jeżeli posiadasz dzieci, dużo lepszym wyborem będzie prysznic z brodzikiem, który umożliwi nie tylko miłą kąpiel, ale też zabawę. W zależności od posiadanej w łazience przestrzeni oraz osobistych upodobań, możecie zdecydować się na kabiny uchylne lub przesuwne, które będą uzupełnieniem brodzika. Zajrzyj na stronę https://www.lazienka-delux.pl/kabiny-prysznicowe-cat-1 i wybierz kabinę prysznicową dla siebie.

JAKI BRODZIK WYBRAĆ?

Jeżeli w domu mieszkają jedynie osoby dorosłe i w najbliższej przyszłości nie planujecie powiększać rodziny, dobrym wyborem będzie nawet płytki brodzik bez dodatkowych udogodnień. Jednakże, więcej wygody zagwarantują brodziki z dodatkową przestrzenią na bokach. Dzięki temu, bez problemu odłożysz tam używane w danym momencie kosmetyki czy przedmioty tj. gąbka czy maszynka do golenia. W przypadku posiadania dzieci, polecamy głęboki brodzik z półeczką. W takim brodziku będą mogły bawić się równie przyjemnie jak w wannie.

DODATKI DO PRYSZNICA

Żeby zwiększyć swój komfort użytkowania z prysznica, warto zakupić kilka dodatkowych przedmiotów. Pierwszym z nich będzie półeczka wisząca, na której możesz przechowywać wszystkie niezbędne pod prysznicem rzeczy – gąbkę, szampon, żel do mycia czy peeling. Poza tym, opłaca się kupić też ściągaczkę. Regularne przecieranie szyby po umyciu się, pozwoli zaoszczędzić Ci czas i utrzymać łazienkę w nienagannym stanie. Przetarcie szyb zajmie tylko chwilę, a później nie będziesz się męczyć przy szorowaniu szkła z kamiennego osadu. Zadbaj również o dywanik łazienkowy, a branie prysznica stanie się prawdziwą przyjemnością bez konsekwencji w postaci długotrwałych porządków.