Pomagają w walce z kolką, utrzymują ciepło i dają poczucie bezpieczeństwa w pierwszych miesiącach życia – otulacze dla dzieci to jeden z podstawowych elementów wyprawki dla niemowlaka. Ich mnogość sprawia jednak, że wiele przyszłych mam zadaje sobie pytanie, jakie są najlepsze otulacze dla dzieci i czym się charakteryzują. Też jesteś ciekawa? Sprawdź nasze propozycje.

OTULACZ DLA TWOJEGO DZIECKA. DOKONAJ ODPOWIEDNIEGO WYBORU

Otulacz idealnie sprawdzi się w pierwszych tygodniach życia maleństwa. Pozwoli na przystosowanie się do rzeczywistości i poczucie się jak w brzuchu u mamy, gdzie było bezpiecznie i błogo. Ciasno otulony maluch będzie mniej zestresowany nowym światem i szybciej przyzwyczai się do życia poza brzuchem mamy. Plusem otulacza dla dziecka jest też jego mniejsza płaczliwość, jego szybsze i łatwiejsze zaśnięcie, a także spokojny i nieprzerwany sen w nocy. Kolorowe otulacze dla dzieci zachęcają też maluchy do dłuższych drzemek w ciągu dnia i przynoszą ukojenie przy niemowlęcych kolkach. Otulacze przydadzą się nie tylko w pierwszych tygodniach po porodzie - później można je wykorzystywać jako kocyk.

Mnogość otulaczy dla dzieci sprawia, że jest w czym wybierać. Poszczególne modele różnią się od siebie wielkością, rodzajem zapinania, materiałem wykonania, designem. Dla rodziców zawsze jednak najważniejsze powinno być bezpieczeństwo. W tym celu powinno się wybierać jedynie te otulacze, które posiadają certyfikat OEKO-TEX 100, a także pozbawione ostrych metek, guzików, plączących się troczków. Wszystkie te elementy stanowią niebezpieczeństwo dla noworodka. 

OTULACZ DLA DZIECKA - MATERIAŁ I WIELKOŚĆ

Wybierając otulacz dla dziecka, większość rodziców patrzy na dwa podstawowe parametry. Pierwszy to materiał jego wykonania. Obowiązkowo powinien być on miękki, przytulny i przyjazny dla skóry. To, dlatego wielu rodziców stawia też na klasyczne otulacze dziecięce z bawełny z niewielką domieszką syntetyków. Dzięki temu otulacz będzie elastyczny. Bawełniane i dzianinowe jednowarstwowe otulacze dziecięce sprawdzą się przede wszystkim latem. Zimowym i jesiennym dzieciom najlepiej sprawić jest te z grubszych tkanin np. flaneli. Materiały te gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza, co eliminuje ryzyko przegrzania malucha i wystąpienia u niego problemów skórnych. 

Równie ważny dla rodziców co materiał wykonania jest rozmiar otulacza. Wybierając rozmiar, należy pamiętać o jego podstawowej funkcji – powinien on umiarkowanie ciasno owinąć dziecko. To, dlatego nie może być ani za mały, ani za duży. Dziecko otulone otulaczem powinno być otulone, aby nie krępować mu rączek ani nóżek i nie odcinać dopływu krwi. Najlepiej jest rozmiar dopasować do wieku malucha. W sklepie JUKKI.pl dostępne są otulacze dla dzieci w rozmiarze 0-6 miesięcy idealne dla noworodków, a także większe o wymiarach 120x120 cm.

NAJLEPSZE OTULACZE DLA DZIECI

Materiał i rozmiar to nie wszystko, na co powinnaś zwrócić uwagę, kupując otulacz dla Twojego dziecka. Koniecznie przyjrzyj się też jego wykończeniu. Z dobrego otulacza nie powinny wystawać nitki, nie powinien się sypać, mieć wszytej gryzącej i dużej metki. Wszystko to sprawi, że otulacz będzie mało komfortowy, a także niebezpieczny dla maluszka. Nie możesz też zapominać o swojej wygodzie. Najlepsze otulacze dla dzieci, to te rzepy lub suwak dwustronny. Dzięki temu zmiana pieluchy nie będzie wymagać olimpijskich akrobacji i gimnastyki na cztery ręce.

W czasie zakupów nie można zapomnieć też o designie tego dziecięcego akcesorium. Z wyborem tego idealnego nie powinno być problemu. Jukki.pl oferuje szeroką gamę wzorów otulaczy dla dzieci. Wybierać można między delikatnymi i pastelowymi a barwnymi i kontrastowymi. Kolorowe otulacze dla dzieci dostępne są w wersji dla chłopca, dla dziewczynki lub uniwersalne.

Otulacz dla dziecka to produkt, bez którego pierwszych tygodni po porodzie nie wyobraża sobie wiele mam. Są one przydatne do 3 miesiąca życia lub do chwili, kiedy dziecko osiągnie 4 kg. Po tym czasie nie trzeba ich jednak wyrzucać. Otulacze dla dzieci świetnie sprawdzą się jako kocyki, ręczniki, ozdobne chusty, śliniaki. Sprawia to, że otulaczem warto się zainteresować, jeśli szuka się praktycznego prezentu na baby shower czy pierwszą wizytę u mamy i dziecka.