Zakup odpowiednich butów na sezon jesienno-zimowy jest niezwykle istotny. To właśnie podczas tego okresu zachorowalność na choroby, często w postaci przeziębień według statystyk występują częściej niż w każdym innym sezonie. Jak dobrze wiemy, przeziębić się można wtedy, gdy nie właściwie dobieramy swoją codzienną stylizację do pogody. Często jest to wynikiem źle dopasowanych butów lub całkowity brak nakrycia głowy. Faktycznie nie rzadko jest zauważyć osoby, które podczas temperatury poniżej zera kroczą przez ulicę w cienkich trampkach, czy innych płytkich półbutach. Być może często jest to spowodowane nie wiedzą i dlatego to w większości panowie posiadają źle dopasowane obuwie na sezon jesienno-zimowy.

Jeśli i Ty poszukujesz odpowiedniego obuwia zarówno na jesień, jak i na zimę sprawdź nasz dzisiejszy artykuł. U nas znajdziesz mały poradnik, który pozwoli Ci wybrać dobre buty zarówno na cieplejsze jesienne poranki, jak i na mroźne zimowe wieczory.

WYSOKOŚĆ BUTA MA ZNACZENIE

Jak wiemy jesienią często możemy być świadkami ulew, a zaraz po tym nagłego wypogodzenia pogody. Z tego względu wszystkim panom polecamy zakup wysokich butów na tę jakże zmienną porę roku. Co to oznacza? Buty Rieker, które mają nam posłużyć jesienią powinny sięgać powyżej kostki. Taki model nie pozwoli na wniknięcie wody, czy też śniegu do wnętrza naszych butów. Zatem buty męskie takie jak mokasyny, trampki czy inne płytkie obuwie musi poczekać na kolejny sezon, najlepiej wiosenny.

PODESZWA

Często o wyborze butów decyduje ich prezentacja oraz ich cechy estetyczne i jak się okazuje, występuje to również podczas zakupów u panów. Kolejną ważną cechą dobrego obuwia na czas zimy, czy jesieni jest odpowiedni wybór podeszwy. Musi być ona szczególnie twarda oraz wytrzymała, ze względu, że zimą możemy spotkać wiele negatywnych czynników na swojej drodze.

OCIEPLENIE

Wybór porządnie ocieplonych butów nie zawsze musi być dobry. Zbyt duża ilość materiału, który ma chronić nasze stopy przed zimnem, może okazać się, że będzie nam tylko niepotrzebnie przegrzewać stopy. Obuwie Rieker na jesień można zakupić w wersji dość ubogiej w wewnętrzny materiał i na zimę wyposażyć się w dodatkowe wkładki ocieplające. Takie rozwiązanie nie jest dość kosztowne, ponieważ taki dodatek waha się w sklepach obuwniczych w granicach od 15-30 złotych. Między innymi w ten sposób nie będziesz musiał zaopatrywać się w większą ilość butów, ale posiadać jedne, które sprawdzą się na jesień, a później na zimę.