Pomieszczenie przejściowe, jakim jest przedpokój pełni wiele funkcji. Trudno tak dobrać meble i wyposażenie, aby mogło zapewnić komfort użytkowania. Musimy umożliwić w takim wnętrzu przechowywanie odzieży oraz obuwia. Często dodatkowo brak naturalnego źródła światła utrudnia poprawne oświetlenie wnętrza.

WYPOSAŻENIE KORYTARZA I PRZEDPOKOJU

W takich pomieszczeniach należy uwzględnić funkcje pozwalające na przechowywanie ubrań zdjętych po wejściu do mieszkania. Mogą być to szafy wnękowe lub wieszaki ścienne zamontowane na wygodnej wysokości. Dobrze jest zamontować konsolę i lustro na pasku, aby można było używać środków kosmetycznych oraz poprawić fryzurę przed wyjściem. Lustro może być wykonane z dodatkiem drewnianej ramy, aby podkreślić jego dekoracyjny charakter. Kształt lustra należy dobierać do konkretnego pomieszczenia. Podobnie należy dobierać wymiary zamawianego lustra do przedpokoju.

CIEKAWA STYLISTYKA LUSTER W DREWNIANYCH RAMACH

Nowym trendem jest lustro na pasku. Jest to ciekawe rozwiązanie łączące powierzchnię lustra z ramą wykonaną z drewna. Mogą być to modele wykończone w sposób naturalny lub z lakierowaną powierzchnia ramy. Całość uzupełnia pasek służący do zawieszenia lustra. Element ten jest dodatkową dekoracją takich luster do przedpokoju. Dobrze jest wyposażyć lustra w dodatkowe oświetlenie zwiększające komfort jego użytkowania.
Rozjaśnianie przedpokoju bez dostępu naturalnego światła

W przypadku urządzania przedpokoju w budynku bez dostępu naturalnego światła możemy użyć kilku zasad rozjaśniających wnętrze. W pierwszej kolejności powinny być to jasne kolory ścian i mebli. Wizualnie powiększą one również korytarz i przedpokój. Aby zwiększyć ilość światła, możemy zastosować oświetlenie punktowe i lustro na pasku odbijające światło. Ramę lustra również można dopasować kolorystycznie do pozostałych mebli. W małych pomieszczeniach dobrze jest stosować również lustra jako pokrycie mebli.

MATERIAŁY UŻYTE DO ARANŻACJI WNĘTRZA

Modne stają się ponownie materiały naturalne. Drewno w naturalnych odcieniach lub stylizowane na stare. To doskonały surowiec wprowadzający ocieplenie we wnętrzach. Zaletą jego jest uniwersalność, ponieważ może pasować do różnych stylów aranżacji. Dobrym rozwiązaniem jest łączenie drewnianych blatów ze stalowymi konstrukcjami, aby podkreślić ich użytkowy charakter. Można w ten sposób również nadać całemu wyposażeniu lekkości dzięki ażurowej formie. Dowolność rodzaju rozwiązań pozwala na stworzenie wnętrza zgodnego z potrzebami mieszkańców.