Narodziny dziecka to niezwykły czas w życiu każdej rodziny. Przygotowujemy się do niego bardzo długo i wyczekujemy maleństwa przez 9 miesięcy, a potem chcemy otoczyć go jak najlepszą opieką.

Karmienie to zazwyczaj czynność, której kobiety nie uczą się od razu. Czasami występują problemy, takie jak niedostateczna ilość pokarmu lub - po prostu - jego brak. Co robić w takiej sytuacji?

Mleko modyfikowane - dobra odpowiedź na brak pokarmu?

Kiedy brakuje pokarmu, można sięgnąć po mleko zastępcze, na przykład Bebilon - mleko modyfikowane dla dzieci. Jest to dobra opcja dla matek, które chcą, aby ich dzieci rosły zdrowo i były silne. Mleka tego typu mają ponadstuletnią tradycję, są więc idealną odpowiedzią dla matek.

Takie mleko zastępcze ma postać proszku - zalewa się je gorącą wodą i otrzymuje gotowy pokarm. Absolutnie zabrania się podawania niemowlętom mleka krowiego, ze względu na występowanie silnych reakcji alergicznych - należy o tym szczególnie pamiętać.

Co jeszcze jest istotne?

  • Dobranie odpowiedniego produktu do wieku dziecka;
  • kierowanie się składem - mleko modyfikowane musi pochodzić z certyfikowanych źródeł i być najwyższej jakości;
  • podawanie mleka zgodnie z instrukcją - nie mniej ani nie więcej.

BEBILON - NAJLEPSZE MLEKO ZASTĘPCZE DLA TWOJEGO DZIECKAPół roku - tyle czasu niemowlę powinno być karmione piersią. Niestety, nieraz jest to zwyczajnie niemożliwe. Istnieją na rynku produkty, które można podawać już od 1 dnia życia - ich skład jest maksymalnie zbliżony do mleka matki. Mleka zastępcze, takie jak Bebilon, są wielokrotnie badane i udoskonalane. Można zdecydować się na przykład na mleko podstawowe lub zacząć podawać dziecku mleko Bebilon Profutura - które wzbogacone jest o witaminy i minerały wspierające rozwój dziecka. Bebilon oferuje również mleka bezglutenowe - przeznaczone dla dzieci, które wykazują nietolerancję na gluten.

Czy mleko zastępcze jest zdrowe?

Wiele matek ma opory przed podaniem dziecku mleka modyfikowanego. Kobiety boją się, że skład produktu jest niedobry, nieprzebadany i niewystarczający. Oczywiście - trudno jest stworzyć mleko, które będzie identyczne jak mleko madki - ale formuły produktów są zawsze dopracowywane, by ich jakość była jak najwyższa. Zawierają między innymi:

  • kwas α- linolenowy (który wspomaga prawidłową pracę mózgu);
  • witaminy i minerały;
  • kwas dokozaheksaenowy (na wzrok).

Mleko firmy Bebilon od kilkudziesięciu lat pomaga młodym i starszym mamom w karmieniu niemowląt i dzieci. Szeroka gama produktów pozwala zaspokoić potrzeby dzieci już od pierwszego dnia życia. Różne gramatury i opakowania ułatwiają użytkowanie - w końcu pomoc mamom za ich trudy należy się zawsze!

Mleko modyfikowane, czyli alternatywa dla karmienia piersią

Wybór odpowiedniej formy karmienia zastępczego nie jest prosty, szczególnie jeśli zostaje się mamą po raz pierwszy. Sama oferta mleka modyfikowanego na rynku jest tak różnorodna, że można łatwo się pogubić. Jak dokonać dobrego wyboru? Jakie mleko zastępcze wybrać?

Mleko modyfikowane to alternatywa dla karmienia piersią, w przypadku, kiedy np. matce brakuje naturalnego mleka. Jest więc to podstawowy rodzaj pokarmu dziecka, szczególnie, jeśli chodzi o niemowlaki, którym nie podaje się jeszcze pokarmów stałych. Jest to jednak również dobre uzupełnienie podczas rozszerzania diety, dlatego warto przyjrzeć się modyfikowanemu mleku nieco bliżej.

Jakie są rodzaje mleka modyfikowanego?

BEBILON - NAJLEPSZE MLEKO ZASTĘPCZE DLA TWOJEGO DZIECKAWśród produktów dostępnych na rynku można znaleźć całą masę takich, które oprócz właściwości odżywczych, mają pomagać dziecku także w innych aspektach, np. podnosić odporność, ułatwiać trawienie, dostarczać dodatkowych witamin.

Mleko modyfikowane można również dobrać w zależności od problemów niemowlaka, takich jak różne nietolerancje pokarmowe lub alergie - rodzajów jest naprawdę wiele, dzięki czemu rodzice dopasowują produkt idealnie do potrzeb swojego malucha.

Najczęściej stosuje się podział na trzy rodzaje mleka modyfikowanego (są to oznaczenia ogólne, powszechnie przyjęte):

  • Mleko początkowe (oznaczane cyfrą 1) - to mleko dla noworodków, przeznaczone do stosowania do szóstego miesiąca życia dziecka. Zawiera wszystkie niezbędne składniki, potrzebne do odpowiedniego rozwoju na początkowych etapach.
  • Mleko następne (oznaczane cyfrą 2) - mleko dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia.
  • Mleko dla dzieci powyżej roku życia (oznaczane cyfrą 3) - mieszanka składników, przystosowana do potrzeb starszych dzieci.
  • Mleko modyfikowane występuje również w dwóch postaciach - w postaci proszku i płynnej. Postać proszkowana wymaga nieco więcej przygotowania, natomiast postać płynna jest od razu gotowa do podania. Opakowania obu można wybrać w różnych rozmiarach, w mniejszych i większych.

Zalety mleka modyfikowanego

Mleko modyfikowane ma być jak najbardziej podobne do mleka matki, dlatego też często jego skład uzupełniany jest o różnego rodzaju probiotyki i składniki, wspomagające prawidłowy rozwój. Główną zaletą jest różnorodność produktów, dzięki którym mleko można wybrać odpowiednio do potrzeb niemowlaka. W wyborze uwzględnić można wszelkie nietolerancje pokarmowe, alergie, problemy z ulewaniem, ale także cechy indywidualne malucha - np. dla dzieci bardzo energicznych, ruchliwych lub niejadków poleca się wybieranie mleka o podwyższonej kaloryczności, dzięki czemu zapotrzebowanie kaloryczne jest zaspokojone, a jednocześnie nie trzeba zwiększać ilości posiłków.