Malowanie paznokci i upiększanie ich na najróżniejsze sposoby może być naprawdę świetną zabawą, zwłaszcza, że ​​jest tak wiele rodzajów lakieru do paznokci do wyboru. I nie tylko chodzi o to, że na rynku dostępne są różne kolory czy też faktury wspomnianych lakierów, ale również o to, że potrafią się one diametralnie między sobą różnić. Do tego dochodzą wszelakie mieszanki lakierów, nie jest też trudno natrafić na lakier hybrydowy, czyli taki łączący w sobie pewne wybrane cechy innych lakierów. Zresztą - wcale nie musi to być dosłownie lakier, bowiem na paznokcie stosuje się również farby, żele i inne środki kosmetyczne.

Tak wielki wybór oraz ilość możliwości sprawia, że ozdabianie swoich paznokci może przerodzić się w hobby albo nawet w rodzaj sztuki. Nic więc dziwnego, że powstały całe salony piękności, które skupiają się wyłącznie na kwestii paznokci, wykonywania na nich usług oraz doradztwie, jaki lakier hybrydowy powinna zastosować ich klientka.

OSIOŁKOWI W ŻŁOBY DANO

Czasami zbyt wiele dostępnych opcji może jednak wręcz utrudnić wybór tego najwłaściwszego na daną okazję specyfiku. Aby pomóc nieco w poszukiwaniach najpiękniejszych rozwiązań, przyda się mały przewodnik po różnych rodzajach lakierów do paznokci.

CREME LUB CREAM

Jest to prawdopodobnie najczęstszy typ, z jakiego korzysta się na co dzień. Zwykle ma kolor biały, pełny, nieprzejrzysty i występuje we wszystkich odcieniach. Jeśli chcemy uzyskać prosty wygląd i nieskomplikowany proces aplikacji, crème to idealny wybór.

SHEER

Jeśli chcemy mieć błyszczące paznokcie, ale nie zakrywać ich żadnym kolorem, to sheer jest najlepszym wyborem. Najczęściej występuje w delikatnych różach lub w zupełnie bezbarwnych odmianach.

JELLY

Doskonale nadaje się do błyszczących i kolorowych paznokci, ale zazwyczaj trzeba założyć od trzech do czterech warstw, aby całkowicie zakryć paznokcie. Nieco bardziej wydajny jest lakier hybrydowy, który wymaga użycia mniejszej ilości warstw.

TEKSTUROWANE

Ma trójwymiarową jakość i zazwyczaj jest raczej błyszczący. Teksturowany lakier do paznokci wysycha bardzo szybko i daje efekt ziarnistego wykończenia.

MATTE

Ten rodzaj może dać bardzo elegancki efekt, ale osiągnięcie jednolitej powierzchni może być nieco trudne. Dzieje się tak dlatego, ponieważ lakier ten szybko wysycha. Jest bez połysku, ale można na niego nałożyć warstwę błyszczyka i uzyskać bardziej lśniące paznokcie. Lakiery tego rodzaju doskonale nadają się do wykorzystania hybrydowego z innymi kosmetykami.