Jak dobrze wiemy tradycyjny niegdyś termometr rtęciowy został wycofany z produkcji, a w jego miejsce pojawiły się inne, nowe termometry. Jednym z nich jest termometr bezdotykowy, który coraz częściej zakupujemy do swoich domów. Czym różni się termometr bezdotykowy od zwykłego termometru i czy warto posiadać go u siebie w domu? Na te pytania odpowiemy już w poniższym artykule. Zapraszamy!

TERMOMETR BEZDOTYKOWY- NOWOŚĆ NA RYNKU

Nowym, o wiele lepszym narzędziem do pomiaru naszego ciała i jak się okazuje nie tylko miał okazać się termometr bezdotykowy. Odczuwa on fale promieniowania podczerwonego, gdzie naświetlając wybrany przez nas obszar zostaje natychmiastowo odczytany. Szybki, bezpieczny oraz dokładny. Jak termometr przedstawia się w praktyce?

ZALETY TERMOMETRU

Okazuje się, że termometr bezdotykowy to świetny wynalazek, który od razu znalazł swoich zwolenników. Co najlepsze termometr bezdotykowy zdobywa coraz więcej pozytywnych opinii i jak okazuje się posiada o wiele więcej zalet niż wad. Pierwszą z nich jest szybkość. Termometr wystarczy uruchomić poprzez wybrany przycisk i następnie skierować go na określoną powierzchnię.

Kolejnym dużym atutem jest to, że nie wymaga on dezynfekcji jak to bywało przy termometrze rtęciowym. Dzięki temu, że termometr odczytuje temperaturę na odległość, narzędzie nie przenosi drobnoustrojów oraz innych zanieczyszczeń.

Trzecim bardzo cennym w naszych czasach atutem jest czas. Termometry bezdotykowe w przeciągu ledwie paru sekund pokazują na swoim wyświetlaczu odczyt temperatury. Dzięki temu w bardzo małym odstępie czasu możemy sprawdzić, czy nasza temperatura ciała jest właściwa.

Inną cenną zaletą jest fakt, że termometr nadaje się nie tylko do pomiaru temperatury ciała. Sprawdzi się do pomiaru wody, czy też mleka, które warto kontrolować przy karmieniu niemowląt.

Wygoda to kolejna rzecz, która nasuwa się na myśl. Termometr wystarczy chwycić w rękę i chwilę przytrzymać na przykład przy czole. Duży wyświetlacz wbudowany w termometr umożliwia wyraźny odczyt, zwłaszcza dla osób starszych.

WADY TERMOMETRU BEZDOTYKOWEGO

Jak wszystko termometr bezdotykowy również nie należy do idealnych. Według nas posiada on jedynie tylko dwa słabe punkty. Jest to natomiast bardzo ogólny odczyt temperatury. Termometr nie zapewnia o pewnym odczycie do jednej kreski. Drugim i ostatnią wadą termometru jest jego cena. Taki rodzaj termometru można zakupić w aptece od 100 do nawet kilku set złotych.