Okazuje się to nie to samo, a farba farbie nie równa. Pomimo dowolności zakupu farby dla naszych dzieci do szkoły warto wybrać tą najlepszą tylko dla malucha. Czym różnią się powyższe farby oraz jak wybrać produkt dobrej jakości, który będzie bezpieczny dla malucha? To już w poniższym wpisie.

FARBY PLAKATOWE

Plakatówki to nic innego jak tempery, lecz z dodatkiem gumy arabskiej. Na papierze farby plakatowe są nieco mniej intensywniejsze, niż w przypadku tradycyjnej tempery. Różnią się również od niej nierówną powierzchnią po nałożeniu farby na kartkę, a ich odcień jest nieco jaśniejszy po wyschnięciu papieru. Plakatówki to idealny produkt, który po wyschnięciu można pokryć kolejną warstwą farby. Jest również idealnym wyborem farby dla dzieci, które lubią później modyfikować swoje prace lub dodawać akcenty na pomalowanej kartce. Farby plakatowe są farbami kryjącymi, które bardzo szybko schną. Po wykonaniu malunków maluch nie będzie musiał długo czekać na dopracowanie swojej pracy, która nie rozmaże się. Po nałożeniu warstwy farb plakatowych kolor delikatnie się rozjaśnia, lecz ma to głównie znaczenie dla osób profesjonalnie zajmujących się tworzeniem malunków, czy obrazów na kartce.

FARBY AKWARELOWE

FARBY PLAKATOWE CZY AKWARELOWE?- WYBÓR FARB SZKOLNYCH DLA JUNIORÓWKażde farby akwarelowe wymagają obecności wody, aby mogły być w jakikolwiek sposób rozprowadzone po powierzchni kartki. Kupując je warto również pamiętać o kilku ograniczeniach, które niesie nam zakup tych właśnie farb. Akwarele nie pozwalają na kładzenie warstwy po warstwie na kartce, ponieważ w ten sposób kolory zawsze będą się mieszać. Oprócz tego namalowany obrazek nie jest tak bardzo elastyczny jak w przypadku farb plakatowych- nie da się poprawić namalowanego obrazu. Do stworzenia nowych kolorów poprzez złączenie kilku gotowych w pakiecie, warto posiadać dodatkową paletę, na której będzie można śmiało wytworzyć nowy odcień. Farby akwarelowe rozcieńczając w wodzie stają się jaśniejsze, często o w kolorach pastelowych.

KTÓRE FARBY NAJLEPSZE DLA DZIECKA?

Z pozoru warto polecić farby plakatowe, ponieważ sprawiają najmniej kłopotów i w tempie ekspresowym możemy uzyskać gotowy projekt wizerunku naszej pracy. Jest to opcja najlepsza dla dziecka do szkoły, ponieważ często wykonane prace są odbierane przez opiekunów, a pomalowane kartki farbami plakatowymi uniemożliwią zniszczenie prac podczas przechowywania ich w szafce nauczyciela. Natomiast farby akwarelowe są polecane dla własnego użytku w domu, dzięki którym dziecko będzie mogło rozwijać swoje umiejętności plastyczne, bez pośpiechu w swoich czterech ścianach. Duży wybór farb akwarelowych, plakatowych oraz akcesoriów malarskich znajdziesz na stronie http://calamus.pl/st-majewski.