Włosy to niezwykle ważny element naszego wizerunku. Dobra fryzura potrafi wyszczuplić, dodać uroku i odmłodzić. Nic dziwnego, że gdy raz znajdziemy taką, która do nas pasuje, ciężko jest otworzyć się na coś nowego. Wystarczy jeden centymetr za krótko, jeden centymetr nie tak, by z ulubionej fryzury zrobić taką, w której będziemy czuli się nieswojo.

Nie oznacza to oczywiście, że zmian nie lubimy. Zazwyczaj opierają się one jednak na okazjonalnych stylizacjach przy użyciu przeróżnych akcesoriów i ozdób do włosów. Ślub, randka, impreza czy urodziny - to sytuacje, w których ozdoby do włosów mogą okazać się nieocenioną pomocą. Jak je wybrać i po które z nich sięgnąć? Tego dowiecie się z dzisiejszego poradnika!

JAKIE MAMY RODZAJE OZDÓB DO WŁOSÓW?

Zanim zagłębimy się na dobre w temat włosowych akcesoriów i ozdób, warto podzielić sobie je na konkretne, podstawowe rodzaje, tak aby rozróżnić te typowo świecidełkowe, od tych, które oprócz samej funkcji zdobniczej, pełnią jeszcze funkcję praktyczną. Do tych praktycznych ozdób możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju gumki ozdobne, klipsy, klamry, wsuwki, spinki i opaski. Jak nietrudno się domyślić, oprócz samego udekorowania włosów, możemy przy ich pomocy podtrzymać fryzurę i zbudować nawet najbardziej finezyjne upięcia.

Obok nich mamy już typowe ozdobniki, czyli różne tiary, korony, wianki czy stroiki.

JAKIE SĄ NAJPOPULARNIEJSZE OZDOBY DO WŁOSÓW?

Skoro już wiemy, jak dzielą się ozdoby i akcesoria, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie, które z nich cieszą się wśród Pań największą popularnością. Nie jest zaskoczeniem to, że to właśnie te praktyczne ozdoby do włosów są wybierane przez kobiety najczęściej. Zdecydowaną czołówką popularności są wszelkie spinki, wsuwki i klamry. Podczas gdy ozdobne spinki i klamry znajdują zastosowanie w codziennych stylizacjach, wsuwki, są już domeną bardziej skomplikowanych fryzur, szczególnie tych weselnych i ślubnych.

GDZIE KUPIĆ OZDOBY DO WŁOSÓW?

Świat biżuterii i akcesoriów do włosów oferuje nam dziesiątki pięknie zdobionych produktów ze srebra i złota. Znajdziemy wśród nich proste, minimalistyczne projekty, jak i takie przyciągające uwagę misternymi zdobieniami i bogatą oprawą z kamieni szlachetnych. Gdzie kupić takie cuda? Z pomocą jak zwykle przychodzi internet. To właśnie w sklepach internetowych z biżuterią znajdziemy największy wybór ozdób do włosów i wszelkiego rodzaju akcesoriów. Wszystko podane, jak na tacy z opisem i zdjęciami, gotowe do zakupu w zaledwie kilka kliknięć!