Lato to czas, kiedy więcej się ruszamy zabierając ze sobą nasze pociechy na małe codzienne przygody. Dla małego dziecka zwykły spacer może być niepowtarzalnym doświadczeniem. Dla dzieci wszystko jest większe, jaskrawsze, bardziej kolorowe i ciekawsze. Wyprawa na łąkę, plażę lub nad jezioro da dziecku sporo radości oraz możliwości do rozwoju.

KOCYKI DLA NAJMŁODSZYCH

Rozłożenie koca na trawie tworzy punkt kontrolny dla rodzica oraz bazę dla dziecka do poznawania wszystkiego w okolicy. Kocyk to element, który z pewnością z ciepłem w sercu wspomina wielu rodziców z czasów, kiedy sami byli dziećmi. Kocyki dla niemowląt to zarówno ochrona przed chłodem, miejsce do zabawy oraz niejednokrotnie przytulanka – maluchy potrafią się zżyć z różnymi przedmiotami. Kiedy w domu pojawia się kolejny członek rodziny, rodzice odpowiednio wcześniej robią duże zakupy, by zapewnić mu wszystko co niezbędne. Kocyki dla niemowląt powinny znaleźć się wysoko na zakupowej liście. Mają one w końcu zastosowanie całoroczne. W lato sprawdzą się doskonale, jako dodatek do wózka oraz „mata” do zabawy na zewnątrz. W okresie zimnych miesięcy będę skutecznie chronić malucha przed chłodem.

O CZYM PAMIĘTAĆ?

Kocyki dla niemowląt powinny być dopasowane do unikalnych potrzeb dziecka. Zatem, gdy przymierzamy się do zakupu sprawdźmy, z jakich materiałów wykonany jest koc oraz czy posiada niezbędne atesty bezpieczeństwa. Jakość powinna być głównym kryterium, robienie chwilowych (nikłych) oszczędności nie będzie trafioną decyzją. Kocyki dla niemowląt muszą być miękkie, by nie drażnić delikatnej skóry dziecka oraz wytrzymałe na eksploatacje. Będą one często prane, ważnym zatem jest by odznaczały się odpornością na zabrudzenia, spieranie oraz mechacenie przy jednoczesnym zachowaniu na długo swoich właściwości. Lato to czas, kiedy w sklepach z artykułami dla dzieci pojawiają się różne promocje oraz nowe produkty. Warto wykorzystać ten moment i dokupić kocyk dla niemowlaka. Może być to również bardzo trafiony prezent dla bliskich, którzy spodziewają się dziecka.