Stawiając swoje pierwsze kroki w malarstwie, należy zakupić odpowiednie farby – czy jest to proste zadanie? Każdy, kto poważnie podchodzi do tematu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest trudniejsze, niż może się początkowo wydawać. Biorąc pod uwagę wielu dostępnych producentów, półki jakościowe i rodzaje, należy wcześniej zrobić odpowiedni research, by podjąć odpowiedzialną decyzję.

Decydując się na farby akrylowe, warto wiedzieć jakiego producenta i który produkt wybrać, by zniechęcić się już na pierwszych próbach swojej przygody z malarstwem. Od czego więc zacząć?

CENA TO NIE WYZNACZNIK JAKOŚCI, JEDNAK MOŻE BYĆ WSKAZÓWKĄ

Sugerowanie się ceną w czasie zakupów, jest błędną decyzją, jednak powinno skłonić klientów do przemyślenia, czemu dane farby akrylowe posiadają tak niską cenę. Producenci mogą zaoszczędzić na marketingu, magazynowaniu, swojej marży, opakowaniu lub co gorsza na materiałach, z których wyprodukowali oni swój produkt.

JAK WIĘC CHRONIĆ SIĘ PRZED WYBOREM KIEPSKIEJ JAKOŚCI?

Są dwie możliwości – pierwszą z nich jest samodzielna wizyta w sklepie malarskim lub plastycznym i rozmowa z pracownikiem, który doskonale zna się na rzeczy, ponieważ zazwyczaj w takich miejscach pracują pasjonaci tematu. Rozmawiają oni również z klientami i doskonale wiedzą, które farby akrylowe spełniają oczekiwania klientów, a które pozostawiają wiele do życzenia. Dzięki temu są oni w stanie zaproponować rozwiązanie zarówno dla amatorów, jak i średniozaawansowanych malarzy.

Drugim sposobem jest samodzielne zweryfikowanie opinii w sieci. Klienci często recenzują produkty, zwłaszcza jeśli coś im do końca nie odpowiada. Jeśli na temat konkretnego producenta nie ma zbyt wielu opinii, a jeśli rzadko pojawiają się pozytywne, nie warto się tym przejmować. W końcu jak często wracamy do jakiegoś punktu, by wyrazić pozytywną opinię? Niestety bardzo rzadko, natomiast z negatywną oceną wrócimy bardzo chętnie. Dostępnych możliwości jest naprawdę wiele, a należą do nich m.in.:

  • specjalistyczne blogi malarskie,
  • fora internetowe,
  • sklepy internetowe z opiniami,
  • portale z recenzjami produktów,
  • rankingi.

Warto sprawdzić wszystkie miejsca i zaczerpnąć odpowiedniej wiedzy, nim zakupimy swoje pierwsze farby akrylowe.

CZY W TAKIM RAZIE WYBIERAĆ NAJDROŻSZE FARBY?

W dużej mierze rozwiąże to problem komfortu, jednak prawdopodobnie ich potencjał nie zostanie wykorzystany, więc jeśli ktoś może pozwolić sobie na taki zakup pod względem funduszy, to będzie dobry wybór na początek swojej przygody z malarstwem i farbami akrylowymi.