Zmysł węchu to jedno z podstawowych narzędzi, które wykorzystujemy w swoim życiu codziennym i pomimo tego, że używamy go na okrągło, często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dzieje się tak do czasu, gdy nasz nos natrafi na zapach wyłamujący się ze schematów codziennej rutyny, zarówno w ten dobry, jak i ten nieprzyjemny sposób. Wtedy to też przypominamy sobie o tym, jak pojedyncza woń może wpłynąć na odbiór danego zjawiska, czy chociażby nastrój, który mu towarzyszy. Nie trzeba przecież nikogo przekonywać, że apetycznie pachnący obiad smakuje lepiej, a świeżo wyprana pościel szybciej i łatwiej przynosi sen. Można więc śmiało stwierdzić, że odpowiedni dobór zapachów może drastycznie zmienić stan, w którym się znajdujemy, dlatego tak ważne jest zwrócenie na to uwagi we własnym domu.

PIEŚŃ PRZESZŁOŚCI, CZYLI KLASYCZNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA

Skoro mamy mówić o zapach, a w tym wypadku tych domowych to nie możemy nie wspomnieć o doskonale wszystkim znanych odświeżaczach powietrza. Któż z nas, choć raz nie skusił się na zakup puszki z obiecującym zdjęciem intensywnie zielonego lasu, czy kolorowych letnich kwiatów. Wybierając odświeżacz, z reguły nie oczekujemy wiele i tyle też dostajemy. Po rozpyleniu w pomieszczeniu takiego specyfiku, co prawda czuć przez chwilę intensywną woń kojarzącą się z tym, co widnieje na obrazku, ale bardzo szybko zostaje ona rozmyta pozostawiając po sobie wyłącznie chemiczne nuty.

Dyfuzory zapachowe - koncert aromatów, które budują atmosferę innym, coraz częściej wypierającym odświeżacze powietrza rozwiązaniem są dyfuzory zapachowe. Różnica pomiędzy nimi, a często tandetnymi odświeżaczami jest ogromna. Po pierwsze dyfuzory, których podstawą jest olejek zapachowy umieszczony w zgrabnej szklanej buteleczce znacznie lepiej się prezentują, dzięki czemu nie ma potrzeby maskowania ich w żaden sposób - mogą stać na widoku, nie wpływając negatywnie na aranżacje, czego o puszce odświeżacza powiedzieć nie możemy.

Nie jest to jednak kluczowa zaleta tego rozwiązania. Przede wszystkich dyfuzory zapachowe równomiernie i nieprzerwanie napełniają pomieszczenie przyjemnym dla nosa aromatem, nawet przez kilka tygodni, bez ciągłego spryskiwania, jakie trzeba by było zrobić tradycyjnymi środkami. Jest to możliwe dzięki specjalnym patyczkom rattanowym, które powoli nasiąkają olejkami zapachowymi.

Takie rozwiązanie to również furtka dla tych, którzy chcieliby skomponować bardziej spersonalizowane zapachy do swojego domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić kilka olejków i pomieszać je w ulubionych przez siebie proporcjach!