Dziecięca skóra jest niezwykle delikatna i podatna na źle dobrane kosmetyki, dlatego podczas ich wyboru trzeba zachować sporą ostrożność. Wielu producentów ma w swojej ofercie specjalne produkty stworzone właśnie dla najmłodszych. Dobrym przykładem jest Palmolive dla dzieci, które świetnie łączy skuteczność i delikatność.

Bez parabenów i sztucznych barwników – to podstawowe cechy dobrych kosmetyków dla dzieci. Powinny być one delikatne i skuteczne, a w składzie powinny znajdować się przede wszystkim naturalne składniki. Palmolive dla dzieci to seria przygotowana z myślą o najmłodszych, która cechuje się dobrą skutecznością i świetnym składem. Ważne jest, żeby po zastosowaniu kosmetyków codziennych – jak chociażby żelu pod prysznic – nie pojawiły się alergie i zmiany skórne. W wypadku tych kosmetyków taki problem nie występuje.

ŻELE POD PRYSZNIC

Kosmetykiem, którego używa się najwięcej bez wątpienia są żele pod prysznic, dlatego powinny one być odpowiednio wyselekcjonowane. Wybór obecnie jest bardzo duży, ale w tym natłoku można znaleźć produkty wartościowe i naturalne. Poza ładnym opakowaniem i zapachem, liczy się również to co w środku – a może przede wszystkim? Skóra dziecka jest bardziej podatna na wywołane przez chemię alergie czy zapalenia skóry, dlatego nie warto podejmować zbędnego ryzyka. Palmolive dla dzieci jest ciekawą opcją dla innych, często znacznie droższych kosmetyków dostępnych we wszystkich drogeriach. Markę tę kupisz w świetnej cenie choćby na https://www.clineo.pl/dziecko/mycie-i-kapiel/zele-pod-prysznic/.

PIANKI DO MYCIA

Kiedy nie jesteśmy zwolennikami żelów pod prysznic, możemy poszukać alternatywy. Tutaj na czoło wychodzą pianki do mycia, które są znacznie delikatniejsze i równie skuteczne. Świetnie sprawdzają się do pielęgnacji skóry młodszych dzieci – przede wszystkim z powodu dobrego składu. Ich wybór jest również bardzo duży, jednak należy liczyć się z nieco wyższymi cenami za mniejsze opakowania. W tym wypadku to jednak, szczególnie w wypadku dzieci ze skłonnością do alergii, dobre rozwiązanie, które w konsekwencji może okazać się jednym słusznym.

PŁYNY DO KĄPIELI

Jeszcze inną kategorią kosmetyków dla dzieci są płyny do kąpieli. Te powinny być przede wszystkim wydajne i bezpieczne. Oferta producentów jest równie szeroka, a niekiedy płyny do kąpieli połączone są z żelami pod prysznic – to wygodne rozwiązanie, ale na pewno nie zawsze rozsądne. Płyny do kąpieli często mocno się pienią, dlatego stosowana jest w nich odpowiednia chemia, która niekoniecznie musi być używana bezpośrednio na skórę dziecka podczas każdego mycia – również tego pod prysznicem. Na pewno wspomniane już kosmetyki Palmolive dla dzieci są ciekawą alternatywą.