Każda kobieta co jakiś czas pragnie zmiany - najczęściej więc pada na włosy. Zmiana koloru, pokrycie siwych włosów - z tych powodów najczęściej kusimy się na farbowanie. Niestety jest to poważna ingerencja w strukturę włosów. Niewłaściwie dobrana farba może sprawić wiele szkód, które ciężko będzie załagodzić. Większość farb w drogeriach zawiera niebezpieczny amoniak.

KILKA PORAD PRZY FARBOWANIU WŁOSÓW

BEZPIECZNE FARBOWANIE WŁOSÓWPrzede wszystkim - nie rób drastycznych zmian. Nie oczekuj, że z ciemnych włosów zrobisz platynowy blond. Nawet najlepsze produkty nie poradzą sobie z takimi zmianami. Do blondu należy schodzić stopniowo. Najbezpieczniejsze farbowanie włosów będzie pod nadzorem doświadczonego fryzjera w dobrym salonie fryzjerskim. Tam doradzą nam fachowo, użyją bezpiecznych produktów oraz odżywek. Przykładem bezpiecznych farb bez amoniaku są farby Kemon. Jeśli chcesz farbować odrosty - nie ma potrzeby nakładać farby na całą długość włosów odrazu. Dobrze jest stosować różne odżywki zabezpieczające włosy przed uszkodzeniami podczas farbowania, aby zmniejszyć je do minimum. Farby Kemon, oprócz tego, że mają piękne odcienie, są bezpieczne dla włosów. Fryzjerzy na pewno doradzą zabiegi odbudowujące strukturę włosów po farbowaniu, aby cieszyć się nowym kolorem bez uszkodzeń.

DECYZJA, KTÓRĄ WARTO PRZEMYŚLEĆ

Z pewnością warto bardzo dobrze i kilkukrotnie przemyśleć zmianę koloru włosów. Po zabiegu ciężko jest w szybkim czasie bez szkody dla włosów wrócić do poprzedniego koloru. Farby Kemon posiadają szeroki wybór kolorów, warto najpierw zobaczyć próbnik i dopiero wtedy podjąć decyzję o kolorze. Wielu osobom farbowanie pomaga przywrócić wiarę w siebie, podnosi samoocenę. Dzieje się tak ponieważ robiąc coś dla siebie, dbając o stan swoich włosów czujemy się automatycznie lepiej. Warto czasem zaszaleć i dokonać zmiany, o której marzyło się całe życie. Wielu z nas jest niezadowolonych ze swojego naturalnego koloru, bądź pojawiających się siwych włosów - czemu więc nie wspomóc natury zwłaszcza, że aktualnie na rynku farby mają coraz lepsze składy.