Sklepy oferujące akcesoria i części GSM posiadają bardzo szeroki asortyment produktów związanych z ochroną telefonów, a szczególnie ekranów LCD. Stąd też praktycznie w każdym sklepie znaleźć można różne rodzaje folii czy też szkieł czego przykładem jest szkło hartowane Benks. Takie rozwiązania mają na celu umożliwić posiadaczom nowoczesnych smartfonów ich skuteczne chronienie przed uszkodzeniami. Nie od dzisiaj wiadomo, że ekrany LCD montowane w telefonach są dość kruche, dlatego uszkodzeniami mechaniczne zdarzają się dość często. Aby tego uniknąć można jednak zainwestować w porządne szkło lub folię. Które rozwiązanie jest lepsze? O tym poniżej.

ZALETY I WŁAŚCIWOŚCI SZKIEŁ HARTOWANYCH

Wiele osób decyduje się na wybór folii, która ma na celu chronić telefon przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Jest to rozwiązanie dość dobre jednak należy pamiętać, że to przykładowe szkło hartowane Benks jest o wiele twardsze, a zatem odporniejsze. Szkło przyklejane na telefon jest grubsze, a także sztywniejsze przez co zapewnia skuteczniejszą ochronę ekranu. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest prosty montaż, a także wygodne użytkowanie. Podczas naklejania folii na ekran LCD można bowiem mieć pewien kłopot z pojawianiem się pęcherzyków powietrza, a także nierównym montażem. Z kolei naklejanie szkła jest szybkie i bezproblemowe. Dodatkowo liczne korzyści z posiadania szkła pojawiają się już po krótkim czasie użytkowania. Otóż telefon, a dokładniej ekran LCD jest chroniony przez cały czas nie tylko przed zarysowaniami, ale także pęknięciami czy nawet zbiciem szybki. Jest to niezwykle ważne, gdyż szyby montowane fabrycznie w telefonach są dość kruche, dlatego czasem upadek z niewielkiej wysokości lub przypadkowe uderzenie może spowodować trwałe uszkodzenie ekranu. Zamiast go wymieniać na nowy można, więc wcześniej zainwestować w porządny model szkła hartowanego Benks. Rozwiązanie to jest trwałe, gdyż samo szkło jest na tyle twarde i odporne, że skutecznie chroni telefon nawet przez wiele lat. Posiadacze szkła hartowanego Benks chwalą jego wygody montaż oraz obsługę.

CZYLI ZDECYDOWANIE SZKŁO?

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty można dojść do wniosku, że bezapelacyjnie szkło hartowane Benks jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż folia. Jednak trzeba zaznaczyć, że jest to nieco droższa opcja, gdyż zwykła folia kosztuje zaledwie kilka złotych podczas gdy szkło kilkadziesiąt - https://parts-store.pl/pol_m_Akcesoria-GSM_Szkla-hartowane-ochronne-453.html. Jednak jeżeli chodzi o jakość to w przypadku szkła hartowanego Benks można mówić o naprawdę wysokim poziomie, a co za tym idzie także ochronie.