Choć w kalendarzu dumnie zagościła zima to jednak pogoda za oknem bardziej przypomina wczesną wiosnę. Nic zatem dziwnego, że wiele osób zaczęło rozglądać się za butami dziecięcymi, którymi mogliby przywitać nową porę roku. Wybór idealnego obuwia jest jednak sporym wyzwaniem dla znacznej części rodziców. I choć szeroka oferta producentów teoretycznie powinna usprawnić zadanie, w istocie utrudnia. Brzmi paradoksalnie, prawda? Jednak obrazuje przykrą rzeczywistość. Nie musi być ona jednak regułą. Wystarczy pamiętać o kilku kluczowych zasadach, a wybór bucików dziecięcych będzie sporą przyjemnością dla obu stron.

KUPUJEMY BUTY DZIECIĘCE

Idealne obuwie dla malucha musi być dopasowane do małej nóżki. Niby oczywiste, jednak wielu rodziców często dokonuje zakupu „na wyrost”, chcąc aby ich latorośl jak najdłużej mogła z nich korzystać. Zarówno za małe, jak i za duże buciki stanowią poważne zagrożenie dla prawidłowego rozwoju stopy. Aby zatem mieć pewność, że wybrane buty dziecięce są odpowiednie, musimy przede wszystkim wybrać się z nim do sklepu. Powszechnie popełnianym błędem jest bowiem kupowanie ich bez mierzenia! Trudno w takiej sytuacji prawidłowo ocenić, czy pasują zarówno względem długości, jak i szerokości stopy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tym temacie, zawsze można poprosić o pomoc sprzedawcę, który pomoże zmierzyć stopę malucha i na podstawie uzyskanych wyników, dobrać właściwy model.

Kolejnym elementem jest łatwość zakładania. W tym zakresie najlepszymi właściwościami cieszą się modele na rzepy lub rozpinane. Dla własnej wygody oraz poczucia samodzielności u latorośli, warto wybierać takie obuwie dziecięce, które nie będzie sprawiało trudności w ubieraniu.

KILKA WIOSENNYCH PROPOZYCJI

Nieodzowną pozycją w szafie dziewczynki, jak i chłopca są oczywiście kalosze. Z praktycznym uchwytem pozwalającym na samodzielne wkładanie, z niezliczoną ilością wzorów i kolorów – dla nawet najbardziej wybrednego smyka. Kolejną propozycję stanowią trampki i tenisówki. To bez wątpienia te buty dziecięce dostępne np. na https://www.sklepdorotka.pl/, są tymi które cieszą się olbrzymią popularnością. Cenione za wygodę, komfort, lekkość i elastyczność. Idealne do biegania, do szkoły, przedszkola czy rodzinny spacer.