Ślub to przepiękna ceremonia, do której przygotowania zaczynają się już zdecydowanie wcześniej. Zrobienie listy gości, zarezerwowanie odpowiedniego lokalu, wybranie menu, wynajęcie na czas zabawy zespołu muzycznego, a także limuzyny bądź innego pojazdy- każda z tych czynności jest niezwykle czasochłonna i wymaga odpowiedniego przemyślenia. Pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia organizacyjna- dekoracje ślubne. Mowa o tych zarówno w kościele, jak i w lokalu. To zadanie również nie należy do najłatwiejszych, dlatego nie powinniśmy zostawać takich decyzji na ostatnią chwilę.

O czym powinniśmy pamiętać, podczas wyboru dekoracji ślubnych?

Dekoracje ślubne to bardzo ważna kwestia w planowaniu ślubu. Na początku powinniśmy skupić się na odpowiednim ubiorze kościoła. W wielu kościołach rozkładany jest piękny, czerwony dywan. W większości przypadków ozdabiane są również krzesła, za pomocą specjalnych pokrowców. Niezbędne są także przyczepione do ławek kolorowe wstążki, a także piękne kwiaty na ołtarzu. Można pokusić się także o szereg innych ozdób, jednak z reguły w każdym kościele jest stały, zazwyczaj podobny ubiór.

Jeśli już zajęliśmy się kościołem, następnym krokiem jest ozdobienie sali weselnej. Tutaj już ogromną rolę odgrywa sam lokal. Zdarza się, że niektóre miejsca posiadają przepiękne żyrandole, lustra, parkiet, sufit, co już na starcie zapiera dech w piersiach. Jednak nie zawsze mamy możliwość wynajęcia tak bogato zdobionej sali, wówczas sami możemy w cudowny sposób upiększyć lokal. W tym przypadku oczywiście  przydatne będzie już samo nakrycie stołu. Powinny się na nich znaleźć piękne obrusy, kompozycje kwiatowe oraz eleganckie zastawy. Dodatkowo dużą rolę może odegrać upinanie materiału, a także balony. W zasadzie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, tylko nie możemy zapomnieć o tym, aby nie przesadzić.

Istotne są szczegóły

Dawne powiedzenie mówi "diabeł tkwi w szczegółach" i jest to zdecydowanie prawda. Dekoracje ślubne są istotne, ale nie powinniśmy także zapomnieć o pozostałych aspektach. Bardzo ładnym gestem są odpowiednie upominki dla gości, mogą to być chociażby słodycze. Często spotykane są także ozdobione butelki alkoholu lub zawieszki z zabawnymi wierszykami. Coraz bardziej popularne stają się fotobudki, które umożliwiają zrobienie zdjęć w ciekawych przebraniach. Nie da się ukryć, że te wszystkie dekoracje i atrakcje nie należą do najtańszych. będziemy musieli wydać sporo pieniędzy, ale należy pamiętać, że tego typu okoliczność ma się tylko raz w życiu, dlatego powinniśmy zrobić jak najlepsze wrażenie na naszych gościach.