W okresie wakacyjnym spędzamy z dziećmi dużo czasu na spacerach i wyjazdach. Chociaż od września dzieci uczęszczają w tygodniu do szkoły, zimą również mamy wiele okazji do wspólnego spędzania czasu: weekendy, święta i ferie. Jeżeli pogoda nie jest bardzo mroźna, możecie skorzystać z jednego z podanych w artykule pomysłów na zabawę na świeżym powietrzu.

WYJAZD NA NARTY

JAK MOŻNA SPĘDZAĆ WOLNY CZAS Z DZIECKIEM ZIMĄ?W czasie ferii zimowych będziecie mieć dużo wolnego czasu do zagospodarowania. Warto go dobrze wykorzystać i wybrać się na dłuższy wyjazd w góry. Nawet młodsze dzieci szkolne mogą zacząć swoją pierwszą przygodę z nartami, a jednocześnie będzie to też ciekawa forma rozrywki dla dorosłych. Do takiej aktywności trzeba się jednak dobrze przygotować. Pierwszą rzeczą, o której musicie pomyśleć jest kask narciarski dziecięcy. Dzieci do 16 r.ż. nie mogą jeździć na nartach bez niego.

Poza tym, zadbanie o bezpieczeństwo dziecka powinno być obowiązkiem każdego rodzica. Kask narciarski dziecięcy najkorzystniej jest kupić online, dlatego dobrze będzie go zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. Oprócz ochronnego kasku narciarskiego dziecięcego będziecie potrzebować również specjalnego ubrania, które ochroni Waszą pociechę przed zimnem i wilgocią. Jeżeli nie czujecie się na siłach, aby samodzielnie uczyć dziecko jazdy na nartach, wykupcie lekcje u zawodowego trenera.

SANKI

Chociaż wyjazd na narty dla wielu osób jest bardzo kuszącą propozycją, nie każdy może wziąć dłuższy urlop w okresie ferii i decyduje się raczej na pozostawienie w tym czasie dziecka z rodziną lub opiekunką. Jednak nic straconego - jeżeli spadnie śnieg, po pracy lub w weekend możecie zabrać swoją pociechę na sanki. Dzieci uwielbiają jeździć na sankach, dlatego z pewnością ucieszą się z możliwości spędzania z Wami czasu w ten sposób. Znajdźcie w okolicy zamieszkania ośnieżoną górkę i bawcie się na całego. Wy również możecie świetnie się rozerwać jeżdżąc na sankach, jeżeli tylko zechcecie aktywnie uczestniczyć w zabawie.

LODOWISKO

Trudno zaprzeczyć, że większość typowo zimowych zabaw zależy od pojawienia się śniegu. Na szczęście, lodowisko to miejsce, które funkcjonuje bez względu na opady. Wybierając się z dzieckiem na łyżwy, nie musicie kupować całego zestawu niezbędnych akcesoriów. Przy większości płatnych lodowisk funkcjonuje wypożyczalnia, w której dostępne są łyżwy w różnych rozmiarach. Upewnijcie się jednak czy otrzymacie w niej także kask, ponieważ niewprawione w jeździe na łyżwach dziecko może często upadać na twardy lód. Jeżeli w domu macie już kask narciarski dziecięcy, możecie go zabrać także na lodowisko.