Czy istnieje ciało idealne? Nie, ponieważ każdy z nas ma indywidualny gust i upodobania. Dla jednych atrakcyjne są bardzo szczupłe osoby, inni zwrócą uwagę wyłącznie na pełniejsze kształty. To od nas samych zależy, jak będziemy czuć się we własnym ciele i czy będziemy postrzegać się jako piękne.
Rozmiar plus size bywa problemem, jeżeli nie potrafimy trafnie ocenić swojego kształtu. Wyróżnia się pięć podstawowych typów sylwetki: cegłę, gruszkę, kielich, klepsydrę i jabłko. To właśnie ostatni z nich jest najczęściej spotykany, dlatego warto poświęcić mu nieco więcej uwagi.

CECHY JABŁKA

Jabłko możemy spotkać nie tylko u osób plus size, ale również w każdej innej kategorii wagowej. Na pierwszy rzut oka jabłko może wydawać się nieco problematyczne w tuszowaniu mankamentów i podkreślenia atutów. Panie o takiej figurze mają bardzo niewielkie wcięcie w talii lub nie mają go wcale. Biodra i ramiona mają zbliżoną szerokość, przez co trudno jest nadać takiej sylwetce kobiece kształty. Wiele kobiet dorzuca do charakterystyki również niezbyt wydatny biust oraz spłaszczone pośladki. Jabłuszka mają jednak niezaprzeczalny atut - przeważnie posiadają całkiem zgrabne nogi, a zwłaszcza ładnie wymodelowane łydki. Pani jabłko powinna zatem skupić się na eksponowaniu nóg i wydobyciu wcięcia w talii oraz spłaszczenia brzucha.

SPÓDNICZKI

Zanim pomyślimy o swoich mankamentach, skupmy się najpierw na najmocniejszych cechach sylwetki. Jak już wiemy, w tym wypadku są to nogi, dlatego nasz wybór powinien paść na spódniczki i sukienki odkrywające te części ciała. Nie przejmujmy się tym, że niektóre z nich mogą być zbyt krótkie - zgrabne nogi odciągają uwagę od innych partii. Wiele kobiet plus size nosi odzież o zbyt dużym rozmiarze, np. spódnice sięgające do kostek. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem są długości przed kolano (maksymalnie do kolana). Zgrabne nogi możemy podkreślić sukienką o trapezowym kroju lub spódniczką o linii A.

SPODNIE

W przypadku spodni należy stawiać na proste fasony - dopasowane nogawki o prostej linii. Unikamy dzwonów, które skracają nogi i sprawdzają się tylko w przypadku wysokich i chudych dziewczyn. Nie bójmy się również rurek, które ładnie podkreślą zgrabne łydki.

GÓRA

Wiele kobiet ma problemy z doborem górnej części garderoby. Jabłka nie mają zbyt dużego biustu, dlatego często starają się go zakryć. To błąd, ponieważ nawet niewielki biust można podkreślić i optycznie powiększyć. Temu zadaniu podoła prawidłowo dobrana bielizna typu push up. Podkreślając biust odwrócimy uwagę od brzucha i szerokiej talii.

Fenomenalną kolekcję mody plus size znajdziesz na Fokus.