W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób ma duży problem, aby wybrać oryginalny prezent dla dziecka, dlatego też warto sprawdzić co do zaoferowania mają zabawki interaktywne, które w ostatnim czasie biją rekordy sprzedaży. Oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego też każdy rodzic bez żadnego większego problemu znajdzie odpowiednie zabawki dla swojego dziecka.

CZYM TAK NAPRAWDĘ SĄ ZABAWKI INTERAKTYWNE?

Jak wspomniano powyżej zabawki interaktywne cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego jest wielu rodziców, którzy nie mają zielonego pojęcia, czym one tak naprawdę są. Z praktycznego punktu widzenia interaktywne zabawki to nic innego, jak zwykłe zabawki dla dzieci, które poprzez zabawę wspomagają rozwój dziecka. Na półkach sklepowych można znaleźć produkty, które oddziałują praktycznie na wszystkie zmysły. Można kupić zabawkę, która rozwija wzrok, słuch, dotyk lub uczy dzieci logicznego myślenia. W przypadku małych dzieci pamiętać należy o tym, aby postawić na takie zabawki, które wykonane są z bezpiecznych materiałów.

JAKIE SĄ NAJWIĘKSZE ZALETY ZABAWEK INTERAKTYWNYCH?

Zabawki interaktywne mają bardzo wiele zalet, dlatego też z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Dzięki systematycznej zabawie dzieci mogą nauczyć się wielu nowych umiejętności. Mowa tutaj między innymi o rozpoznawaniu kolorów, dźwięków czy różnorodnych zwierząt. Interaktywne zabawki bardzo skutecznie pobudzają zmysły dziecka, dzięki czemu zachęcone jest ono do poznawania otaczającego go świata. Bardzo wiele zabawek przekazuje cenną wiedzę, która może przydać się w niedalekiej przyszłości.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE ZABAWEK INTERAKTYWNYCH?

Wybierając nową zabawkę interaktywną w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na oznaczenia wiekowe. Każdy producenta informuje swoich klientów, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest dana zabawka. Jak łatwo się domyśleć niemowlaki raczej nie docenią zabawek, które skierowane są dla starszych dzieci. Tak samo kilkuletnie dziecko nie będzie chciało bawić się zabawkami dla najmłodszych dzieci. Warto postawić na takie zabawki, które są ciche. Niestety na naszym rynku jest bardzo wiele zabawek o dość wysokim natężeniu dźwięku. Dzieci mają delikatne uszy, dlatego też warto sprawdzić działanie danej zabawki interaktywnej przed jej zakupieniem.

BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU

Bezpieczne zabawki powinny oczywiście posiadać stosowne certyfikaty CE, które są najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania. Zabawki, które posiadają certyfikat CE przeszły odpowiednie testy, dzięki czemu mamy 100% pewność, że wykonane są z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów.

Uważać należy na chińskie zabawki, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych i mało znanych sklepach online. W pierwszej kolejności warto postawić na zabawki od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dobrymi opiniami. Małe dzieci niestety bardzo często biorą zabawki do buzi i gryzą je, dlatego też w żadnym wypadku nie mogą być one wykonane z toksycznych materiałów i nie mogą zawierać drobnych elementów.

JAKIE ZABAWKI INTERAKTYWNE WYBRAĆ?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju sortery. Lepszym wyborem są oczywiście drewniane zabawki, które są najlepszą alternatywą dla plastiku. Dzięki sorterom małe dzieci mogą poznać proste kształty.

Godne polecenia są także grające zabawki, które uruchamiane są po naciśnięciu guzika. Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko śpiewające misie, ale również telefony i tablety dla dzieci. Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie zabawki tematyczne. Mowa tutaj między innymi o farmach zwierząt albo warsztatach samochodowych. Pamiętać należy również i o tym, że nawet najlepsze zabawki interaktywne nigdy nie zastąpią roli rodzica w rozwoju dziecka.