Wyobraź sobie, że po długim dniu pracy wracasz do domu, przebierasz się w ulubione dresy i robisz sobie gorącą herbatę. Może po drodze jeszcze przekąsisz coś pysznego, ale Twoje kroki przede wszystkim kierują się ku niemu – fotelowi Uszak ustawionemu w przytulnym kąciku. Kusi miękkim siedziskiem oraz otwartą książką leżącą obok na stoliku. Czego Ci więcej potrzeba, książkożerco?

WYGODA

Tak, wiele osób czyta książki w zatłoczonych tramwajach bądź w chwilach przerwy od pracy lub zajęć. Można, czasem po prostu nie ma się innego wyjścia. Warto sobie w domu wynagrodzić te niewygody, a jaka może być lepsza nagroda dla mola książkowego niż wyjątkowe miejsce, w którym będzie mógł zatonąć w kolejnych światach?

Nie znajdziesz wygodniejszych mebli niż fotele Uszak. Ich duże rozmiary pozwalają się błogo zwinąć na siedzisku, a charakterystyczne uszy świetnie się sprawdzają jako oparcia dla głowy w trakcie poszukiwania tej jednej, idealnej pozycji do czytania książki. Fotele Uszak posiadają kształty wyprofilowane z troską o Twój komfort, aby nawet kilkugodzinne zatonięcie w lekturze nie skończyło się odrętwieniem ciała. A jeśli chcesz podnieść swoją wygodę na wyższy poziom, to dostępne są fotele Uszak w komplecie z podnóżkami.

OŚWIETLENIE

Nie psuj sobie oczy czytaniem przy lampie sufitowej! Zamiast tego wyposaż swój kącik w lampę przeznaczoną wyłącznie do czytania. Może być to model stojący, albo mniejsza wersja do postawienia na stoliczku. Ważne jest, aby takie źródło światła było wyposażone w regulację wysokości i umożliwiało dostosowanie kąta padania światła na strony książki. Nie powinno być również zbyt mocne, ani zbyt słabe – idealna moc pozwoli na swobodne czytanie, a przy tym stworzy atmosferę ciepła i prywatności.

KSIĄŻKI, KSIĄŻKI I WIĘCEJ KSIĄŻEK

Siadając w fotelu Uszak będziesz jeszcze studentką, lekarzem albo sprzedawcą sklepie, a po chwili staniesz się matką smoków bądź detektywem rozwiązującym skandynawską zbrodnię.

Ostatnie zdanie książki przyprawi Cię o smutek, radość, niedowierzanie lub konsternację, a tu już trzeba zacząć się rozglądać za kolejnym tytułem. Kącik mola książkowego może również odgrywać rolę osobistej biblioteczki, a to za sprawą postawienia w nim regału przeznaczonego wyłącznie na Twoje zbiory. Jeśli nie masz wiele miejsca na dodatkowe meble, albo dołożenie kolejnego wizualnie „obciąży” aranżacje, to możesz się zdecydować się na lekki regał ażurowy. A możesz obok fotela masz pustą ścianę, która świetnie się nada na wiszące półki?