Przedni fotelik rowerowy staje się coraz popularniejszy wśród rodziców — cyklistów. Daje on zarówno wiele frajdy dziecku, dla którego podróż jest bardziej atrakcyjna, jak i wiele komfortu rodzicowi, który cały czas ma malca na oku. Na rynku istnieje wiele rodzajów i modeli. Czym zatem kierować się przy jego wyborze ? Na co zwrócić uwagę decydując się na takie wozidełko ? Dlaczego warto korzystać z takiego sposobu ? Odpowiedzi na te pytania oraz przydatne wskazówki w dalszej części.

CZYM SĄ PRZEDNIE FOTELIKI ROWEROWE ?

Przedni fotelik rowerowy to specjalnie przystosowana konstrukcja, którą umieszcza się na przedniej części ramy roweru. W zależności od konkretnego rodzaju dziecko może jechać przodem lub tyłem do rodzica. Różnorodność modeli sprawia, że możemy wybierać spośród wielu opcji i dostosować fotelik do długości do wykonywanych tras. Na tych krótkich sprawdzą się lekkie i minimalistyczne konstrukcje, a na dłuższe wycieczki z łatwością znajdziemy rozbudowane foteliki w kształcie krzesełka dające duży komfort dziecku.

ZALETY PRZEDNICH FOTELIKÓW ROWEROWYCH

Przednie foteliki rowerowe mają wiele zalet, a zadowoleni rodzice są najlepszą rekomendacją do ich zakupu. Pierwszą korzyścią, jaka płynie z ich zastosowanie to bezpieczeństwo. Widząc malca z przodu — nie musimy obawiać się, czy wszystko jest w porządku. W razie poluzowania zapięcia możemy szybko to zauważyć i skorygować. Drugim plusem jest większa frajda dla samego dziecka. Jadąc z tyłu — za rodzicem widzi on tylko jego plecy. Jazda z przodu zapewni najlepszy widok i mnóstwo radości. Przednie foteliki rowerowe to też duże ułatwienie, gdy mamy dwie pociechy i chcemy zabrać je razem na przejażdżkę.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ, DOKONUJĄC WYBORU ?

Pierwszym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru fotelika to jakość wykonania. Tak jak w przypadku fotelika samochodowego niska cena nie jest najlepszym doradcą. Przednie foteliki rowerowe muszą być wykonane z dobrych jakościowo materiałów, solidnie i dobrze spasowany. Wszystkie elementy powinny być sztywne i dobrze przymocowane do innych. Kolejnym kryterium jest marka i opinie innych użytkowników. Sprawdzenie komentarzy i doświadczeń innych rodziców może dać wiele cennych informacji. Bardzo ważną rzeczą są pasy. Najwygodniejsze i najbezpieczniejsze są te pięciopunktowe. Muszą być trudne do odpięcia przez dziecko i odpowiednio długie. Takie oczywiste elementy nie są obecne we wszystkich modelach, dlatego warto szczególnie przyjrzeć się temu elementowi.