Odnowienie mieszkania w momencie, gdy już będzie wiadomo, że rodzina się powiększy jest bardzo ważne. Każdy maluch na samym początku będzie wymagał wiele uwagi oraz odpowiednich warunków. Odnowienie pomieszczenia to nie tylko wymalowanie ścian na jaskrawe kolory oraz kupienie głównych mebli jak łóżeczka dla dzieci, wanienka czy miejsce do przewijania. Przy remoncie trzeba myśleć do przodu i przewidzieć co będzie dziecku (oraz rodzicom) najbardziej przeszkadzało. Pierwsze, co nasuwa się na myśl to hałas. Wydawać by się mogło, że za wiele nie można z tym zrobić, szczególnie w budynkach z dużej płyty, gdzie sąsiadów zza ściany często słychać tak dobrze jakby byli w naszym domu.

IZOLACJA AKUSTYCZNA PRIORYTETEM

Wygłuszanie ścian przy remoncie nie jest ani trudne ani kosztowne. Rolka dobrej maty izolacyjnej nie pochłonie dużej części budżetu przeznaczonego na remont, a przyniesie długotrwałe korzyści. Wygłuszanie ścian w pokoju dla dziecka powinno być priorytetem. Sen maluchów do silnych nie należy. Wielokrotnie pewnie przyszli rodzice słyszeli od znajomych, że po położeniu dziecka spać, drobny hałas był w stanie je obudzić, a to wiązało się z wielogodzinnymi próbami ponownego uśpienia. Pamiętać trzeba, że w blokach z dużej płyty remonty, różnorodne hałasy oraz codzienne życie będzie przebijać przez ściany. Wygłuszanie ścian niesie ze sobą większą dawkę spokoju zarówno dla nowego członka rodziny, jak i rodziców. Izolacja akustyczna to szeroki wachlarz produktów, które bez problemu można dopasować do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Wiele produktów do izolacji akustycznej można założyć po remoncie, jednak czas odnawiania przestrzeni przed momentem pojawienia się nowego członka rodziny jest najlepszy do dokonania gruntownych prac.

NIE WIESZ – PYTAJ

Wygłuszanie ścian stało się obecnie nie opcją do skorzystania, ale koniecznością. Cenimy sobie nasz komfort i nie godzimy się na hałasy (jak dawniej). W efekcie sfera wysokiej jakości produktów jest coraz bardziej dostępna i to w rozsądnych cenach. W sieci działa wiele sklepów oferujących szeroki zakres produktów, dzięki którym wygłuszanie ścian przebiegnie szybko, a lokatorzy będą mogli cieszyć się ciszą i spokojem. Nie każdy jednak orientuje się w tym, co jest dobre, potrzebne oraz czego tak naprawdę potrzebuje dana przestrzeń. Szukając w sieci rozwiązań do wygłuszenia pokoju dla dziecka lub samego mieszkania, warto kierować się w stronę serwisów, które dają praktyczne porady. Zainwestowanie przy remoncie w wygłuszanie ścian, podłogi lub sufitu szybko okaże się trafionym pomysłem. Dziecko będzie mogło przespać spokojnie dłużej, co pozwoli również lepiej wypocząć zabieganym rodzicom.